Dokumentus jei turėsi – kelis kartus trumpiau stovėsi

Ar žinote, kiek laiko užtruksite vežiodamiesi visus transporto priemonės dokumentus, o kiek – pateikdami tik asmens dokumentą?

Policijos teigimu, kiekvieno teisė rinktis, kiek laiko norisi sugaišti, kol pareigūnai tikrins dokumentus.

Pareigūnai paviešino vaizdo medžiagą, kur matosi, jog turint transporto priemonės dokumentus patikrinimas trunka iki minutės laiko. Tačiau kai vairuotojas pateikia tik asmens dokumentą patikrinimas gali užtrukti iki 10 minučių.

Primename, jog nuo liepos mėnesio vairuotojams nebereikia su savimi turėti privalomojo draudimo liudijimo, automobilio techninės apžiūros bei jo registravimo dokumentų ir net vairuotojo pažymėjimo.

Šie palengvinimai taikomi tik asmenims, turintiems Lietuvos Respublikoje išduotus galiojančius vairuotojo pažymėjimus, vairuojantiems Lietuvoje įregistruotas transporto priemones ir dalyvaujant viešajame eisme tik Lietuvoje.

„Toks palengvinimas atspindi bendrą mūsų siekį kuo daugiau paslaugų perkelti į elektroninę erdvę. Įstatymai turi žengti koja kojon su modernėjančiu gyvenimu“, – teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pažymėtina, kad Kelių eismo taisyklės leidžia vairuotojams įvykus eismo įvykiui, kurio metu nežuvo ir nebuvo sužeistas žmogus, sutarus dėl eismo įvykio aplinkybių nekviesti policijos ir užpildyti eismo įvykio deklaraciją.

POLICIJA PAAIŠKINO: KAIP ELGTIS, KAI NEREIKIA VEŽIOTIS DOKUMENTŲ?

Tačiau draudikai įspėja, kad šis įstatymo pakeitimas galios tik mūsų šalies teritorijoje, o išvykus už Lietuvos ribų užsienio šalių pareigūnai gali paprašyti ir draudimo liudijimo, ir kitų dokumentų.

„Įstatymo pakeitimai įsigalios tik Lietuvos teritorijoje, todėl tie, kurie automobiliu ketina vykti atostogų į užsienį ar dažnai vairuoja ne Lietuvoje, turėtų nepamiršti, kad išvykus iš Lietuvos užsienio šalių pareigūnams gali neužtekti tik asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

SVARBI ŽINIA VAIRUOTOJAMS: AUTOMOBILIO DOKUMENTŲ VEŽIOTIS NEBŪTINA, BET SU SĄLYGA

Užsienyje pareigūnai mūsų vairuotojų galės paprašyti ir vairuotojo pažymėjimo, ir draudimo dokumentų, taip pat automobilio registracijos dokumento bei techninės apžiūros kortelės“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Draudimo produktų, rizikos vertinimo ir kainodaros vadovas Baltijos šalims Andrius Dambrauskas.

Komentuoti

Skaityti komentarus