Įspėja apie artėjančią liūtį – vairavimo sąlygos gali būti itin nepalankios

Sinoptikai įspėja, kad antradienio pavakare Vilnių pasieks dar viena liūtis, lydima stipresnių vėjo gūsių.

Savivaldybės įmonė „Grinda“ įspėja, jog liūties metu vairavimo sąlygos gali būti nepalankios – būkite atsargūs.

Jei turite galimybę, neparkuokite automobilių po medžiais, kad jų neapgadintų lūžtančios šakos.

Apie nulaužtas šakas, sąnašomis užneštus paviršinių nuotekų šulinius, besikaupiantį vandenį ar kitus sudėtingesnius atvejus visą parą galite pranešti telefonu 1355.

Draudikai: nebandykite kirsti apsemtų gatvių!

Draudikai įspėja vairuotojus, jog nemėgintų automobiliais kirsti apsemtų gatvių – daugeliu atveju tai baigiasi nesėkmingai.

„Kaip įprasta, sulaukiame kreipinių dėl transporto priemonių gedimų, o daugiausia žalų registruota dėl hidrosmūgių. Be to, užtvindytas gatves bandantys įveikti vairuotojai dažnai praranda ir transporto priemonių valstybinius numerius“, – sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Gytis Matiukas.

G. Matiukas sako, kad patvinusios ar visiškai neišvažiuojamos gatvės arba gyvenamųjų namų kiemai neatbaido vairuotojų net ir rizikuojant siekti savo kelionės tikslo.

„Nereikėtų bet kokia kaina bandyti pasiekti savo kelionės tikslą, nes aukštas vandens lygis gali atsieiti nemažas remonto išlaidas ar visiškai išvesti automobilį iš rikiuotės. Be to, ne visais atvejais galioja ir draudimo apsauga“, – sako draudimo ekspertas.

Taip pat, G. Matiukas atkreipia dėmesį, kad vairuotojai turėtų pasirinkti saugų greitį, nes didelis kiekis vandens ant važiuojamosios dalies gali prilygti važiavimui apledėjusiu keliu.

Didžiausią grėsmę vanduo kelia automobilio varikliui ir elektros instaliacijai, o jų gedimai po maudynių apsemtoje gatvėje gali išvesti transporto priemonę iš rikiuotės.

Į variklio cilindrus patekus vandens, automobilio gali laukti itin brangiai kainuojantis remontas ar netgi metalo laužas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus