Kilo nepasitenkinimas: prašo STT įvertinimo, kaip tvarkomi Vilniaus rajono keliai

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydamas antikorupciniu požiūriu įvertinti, kaip Vilniaus rajono savivaldybė tvarko gatves ir kelius.

„Gaunu daug gyventojų skundų, kad Vilniaus rajono savivaldybė skriaudžia naujakurių kvartalus. Tvarko gatves tik tose teritorijose, kur susitelkę valdžiai ištikimi rinkėjai. Savivaldybės administracija pasirinkdama, kurias gatves tvarkyti, naudoja tik parankius kriterijus, tokius kaip žvyrkelių ilgis, o štai gatvių naudojimo intensyvumo kriterijus savivaldybei netinka“, – sako parlamentaras.

Kaip nurodo Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas, STT gali įvertinti teisės aktus antikorupciniu požiūriu ir pateikti privalomas įgyvendinti išvadas.

„Kyla abejonių dėl skaidrumo. Vilniaus rajono savivaldybėje sprendimai tvarkyti ar netvarkyti gatves priimami autoritariškai, be diskusijų, vertinimo komisijos formalios, sudarytos iš savivaldybės darbuotojų, todėl nestebina atvejai, kai gatvės asfaltuojamos vos dėl kelių namų, kaip atsitiko Nemenčinėje Vilniaus g. 20, o naujakuriai šalia sostinės dešimtmečiais priversti važinėti šunkeliais“, – piktinasi K. Masiulis.

Vilniaus r. savivaldybės neasfaltuotų kelių tinklas yra vienas ilgiausių, kasmet tvarkymui skiriama vis daugiau pinigų iš valstybės, Europos Sąjungos ir savivaldybės biudžetų.

Savivaldybė įpareigota tvarkytis

„Gavęs informacijos apie keistus ir neskaidrius Vilniaus r. savivaldybės gatvių tvarkymo atvejus paprašiau STT įvertinti antikorupciniu požiūriu savivaldybės veiklą.
Jau gavau išsamią ataskaitą, kuri patvirtino visus įtarimus apie neskaidrų lėšų paskirstymą ir naudojimą gatvėms tiesti.

Pasitvirtino įtarimai, kad savivaldybė renkasi kurią gatvę asfaltuoti pagal politiškai parankius kriterijus, kad buvo asfaltuojamos gatvės dėl kelių namų, o priemiesčiai apleisti, kad savivaldybės sprendžiančios komisijos sudaromos iš vadovų ir pavaldinių, o ne kompetentingų žmonių ir daug kitų pažeidimų.

Savivaldybė įpareigota per 2 mėnesius pakeisti savo įtartiną veiklą.

Galbūt pagaliau atsiras daugiau skaidrumo ir Vilniaus priemiesčių gyventojai irgi galės tikėtis savivaldybės dėmesio!“, – teigė Seimo narys K. Masiulis.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus