Nauji apribojimai vairuotojams – siekia sumažinti leistiną alkoholio ribą

Šiuo metu vairuotojams leistina alkoholio riba – 0,4 prom. – artimiausiu metu gali būti sumažinta, jei Seime bus pritarta parlamentaro Gintaro Vaičekausko siūlymui. Liberalas registravo įstatymo pataisą, pagal kurią leistina alkoholio norma vairuotojams taptų 0,3 prom.

Jo teigimu, dabartinė riba leidžia vairuotojams piktnaudžiauti. Esą išgeri vieną alaus ir gali drąsiai sėstis už vairo.

„Lietuva save pozicionuoja kaip vakarietišką valstybę, kultūriškai pažangią, sąmoningą ir inovatyvią, tačiau vis nemažėjantis girtų vairuotojų skaičius Lietuvos keliuose ir pasitaikantys skaudūs eismo įvykiai, kurių kaltininkai yra neblaivūs vairuotojai, verčia sunerimti ir apsvarstyti, ar valstybės nustatyta neblaivumo tolerancijos riba nėra per aukšta ir ar tai nesudaro prielaidų sėsti už vairo išgėrus vyno taurę ar alaus bokalą, kadangi suformuota nuomonė ir įsitikinimas, kad truputį išgėrus galima vairuoti ir nustatyta draudžiama apsvaigimo riba nebus pasiekta“, – teigė liberalas G. Vaičekauskas.

Jo teigimu, akivaizdu, kad apeliavimas vien į vairuotojų sąmoningumą neduoda rezultatų. Tą patvirtina neva ir skaudi statistika.

„Valstybė turi reaguoti ir naikinti įsisenėjusį stereotipą, kad truputį išgėrus galima vairuoti.

Taip, gyvenime yra nenuspėjamų atvejų, ir ypač tai, kad asmuo iki 0,2-0,3 promilės dažnai neturi jokio apsvaigimo pojūčio, todėl tam tikra tolerancijos riba, kuri nebesudarytų pagrindo už vairo sėstis ką tik išgėrus vyno taurę ar alaus, turėtų būti palikta ir manytina, kad būtų pagrįsta 0,3 promilės“, – įsitikinęs parlamentaras.

Jo teigimu, Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas apsvaigusiu nuo alkoholio (neblaiviu), jei jam nustatytas 0,41 ir daugiau promilių neblaivumas.

„Tai yra bendras limitas ir tam tikrais atvejais taikomi mažesni rodikliai. Tačiau tai yra teisinis neblaivumo įvertinimas ir nesusijęs su fiziologine asmens būsena.

Išsivysčiusiose ir kultūriškai pažangiose Europos valstybėse, tokiose kaip Austrija, Belgija, Danija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Liuksemburgas, Malta, Ispanija, Portugalija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė ir eilėje kitų valstybių nustatytas bendras leidžiamas alkoholio kiekio vairuotojų kraujyje limitas yra 0,5 promilės.

Kitose Europos valstybėse, pvz., Lenkija, Estija, Švedija, Norvegija šis bendras rodiklis yra kur kas žemesnis ir siekia tik 0,2 promilės“, – dėstė G. Vaičekauskas.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ primena, kad prieš metus laiko G. Vaičekauskas siekė priešingų veiksmų – padidinti leistiną alkoholio normą iki 0,5 prom.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus