Pažeria kritikos „CityBee“: alkoblokus siūlė anksčiau, bet įmonė nematė prasmės

Aktyvūs piliečiai jau prieš kelias savaites bendrovės „CityBee“ prašė įdiegti alkoblokų sistemą nuomojamuose automobiliuose dėl nuolatos nutinkančių nelaimių, atskleidė vairuotojų portalui parašęs skaitytojas.

Tačiau tuo metu bendrovė pareiškė, kad prasmės diegti alkoblokus automobiliuose nėra, nes visi bendruomenės nariai atsakingi, o sutartyje nurodyta, kad vairuoti išgėrus – draudžiama.

„Susirašinėjimą radau socialiniame tinkle po eilinės girtų vairuotojų klajonės po Vilniaus miestą su „CityBee“ automobiliu. Mane kiek nustebino tokie įmonės kategoriški pareiškimai. Manau, jei įmonė būtų sureagavusi ne taip atsainiai, galbūt šio savaitgalio avarijos net nebūtų“, – svarstė redakcijai atsiuntęs susirašinėjimą su „CityBee“ skaitytojas Mantas.

Laikėsi kategoriškos nuomonės

„Dar kartą noriu paklausti, bzzz – ar ir toliau kalbėsite apie vairuotojų sąmoningumo ugdymą, ar gal pagaliau būsite socialiai atsakingi ir įdiegsite į savo automobilius alkoblokus“, – socialiniame tinkle „CityBee“ klausė susirūpinęs pilietis.

Tačiau gautas atsakymas nustebino, neva alkoblokų nereikia, nes visi „CityBee“ klientai yra atsakingi, o sutartyje nurodoma, kad vairuoti neblaiviems negalima.

„Absoliuti dauguma „CityBee“ bendruomenės narių yra supratingi ir vairuoja saugiai bei atsakingai ir labai retai pasitaiko tokių, kurie numoja ranka į savo ir kitų saugumą bei sėda už vairo neblaivūs.

Labai gaila, kad tai įvyko praėjusį savaitgalį. Tokio elgesio visiškai netoleruojame. Visi „CityBee“ klientai, pradėdami naudoti mūsų paslaugas, sutinka su naudojimo sutartimi, kurioje nurodoma, kad griežtai draudžiama vairuoti būnant neblaiviam“, – teigiama bendrovės atsakyme.

Bendrovė taip pat prideda, kad neblaivus vairuotojas privalo atlyginti visus nuostolius ir likusį gyvenimą netenka galimybės naudotis jų paslaugomis.

„Klientas, kuris pažeidžia šią nuostatą, netenka galimybės naudotis „CityBee“ teikiamomis paslaugomis visą gyvenimą. Jis taip pat turi padengti avarijos sukeltus nuostolius bei jam skiriamas 300 EUR sutarties sąlygų nesilaikymo mokestis.

Manome, kad draudimai ir kliūčių sudarymas taip pat šimtu procentų neužtikrintų, kad tokie atvejai nepasikartos. Norintys neatsakingi asmenys gali „apeiti“ ir jūsų siūlomas priemones. Pagrindinis kelias – mūsų visų veiksmai, nukreipti į tai, kad toks elgesys mūsų visuomenėje būtų netoleruotinas, nuolatinis žmonių sąmoningumo didinimas“, – atsakymą pateikė „CityBee“.

Facebook nuotr.

Nuomonė pasikeitė

Tiesa, bendrovė po šio savaitgalio avarijos, kurios metu žuvo jauna mergina, pakeitė savo poziciją ir nusprendė išbandyti alkoblokų sistemą.

„Jau kurį laiką ieškojome efektyviausio sprendimo, kad neblaivūs asmenys negalėtų sėsti prie „CityBee“ automobilių vairo. Susiduriame su iššūkiais, ieškodami alkospynų technologijos, kuri būtų pritaikyta masinei automobilių dalinimosi paslaugai.

Artimiausiomis savaitėmis planuojame įrengti pirmąsias testines alkospynas automobiliuose, stebėsime, kaip jos veikia, ir toliau analizuosime bei ieškosime efektyviausių sprendimų neblaiviems vairuotojams pažaboti“, – pirmadienį komentavo „CityBee“ vadovas Lukas Yla.

Antradienį Susisiekimo ministras Rokas Masiulis susitiks su policijos pareigūnais ir įmonės atstovais bei ieškos galimybių, kaip įdiegti alkoblokus į trumpalaikes nuomos paslaugas teikiančius automobilius. Ministro teigimu, alkoblokų įdiegimas neturėtų pabranginti nuomos paslaugų, o rezultatas būtų akivaizdus.

Balandžio 22 d., apie 4.15 val., Vilniuje, Pilaitės pr.–Laisvės pr. sankryžoje, automobilis „VW Golf“, vairuojamas neblaivaus (1,51 prom.) 54 m. vyro, atsitrenkė į prieš šviesoforą sustojusį taksi automobilį „Toyota Prius“, vairuojamą 50 m. vairuotojo ir kliudė šalia sustojusį automobilį „BMW 530“, vairuojamą 18 m. merginos.

Eismo įvykio metu žuvo automobilyje „Toyota“ važiavusi 26 m. keleivė. Įvykio metu buvo sužalotas „Toyota“ vairuotojas, kurias gydomas ambulatoriškai ir 28 m. keleivis, kuris dėl kaklo slankstelio lūžimo paguldytas į ligoninę. Įvykį sukėlęs neblaivus “VW Golf” vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

interneto nuotr.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus