Pėsčiųjų perėjoje partrenktas vaikas

Skaudus eismo įvykis įvyko trečiadienio vakarą po 19 valandos. J. Basanavičiaus gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, ties prekybos centru „Maxima“ partrenkta mažametė mergaitė. Iš pradžių mergaitė buvo praradusi sąmonę, bet atvykus medikams ją atgavo. Ji skubiai buvo išvežta į Kauno klinikas.

Degė žalias?

Pirminiais duomenimis, mergaitė pėsčiųjų perėja ėjo degant žaliam šviesoforo signalui, kai į ją rėžėsi lengvasis automobilis „Audi“. Taip pasakojo avarijos vietoje sutikti liudininkai, nors automobilio vairuotoja teigė, kad žalia šviesa degė jai. Mergaitė ėjo nuo A. Kanapinsko gatvės prekybos centro „Maxima“ link. Nuo smūgio mergaitė nuskriejo kelis metrus ir krito ant asfalto. „Audi“ vairavusi moteris staigiai stabdė.

Išvežė į Kauną

Į įvykio vietą atskubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Liudininkų teigimu, mergaitė po eismo įvykio iš pradžių buvo praradusi sąmonę, nekalbėjo. Ją bandė judinti avarijos vietoje buvę kiti vaikai, tačiau vyresnieji jiems tai daryti uždraudė ir nedelsiant skambino bendruoju pagalbos telefonu 112. Atvykus medikams mergaitė sąmonę atgavo.

Medikai nukentėjusią mažametę skubiai išgabeno į Kauno klinikas.

Įvykio vietoje eismą reguliavo ir avarijos aplinkybes aiškinosi Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai. Pirminiais duomenimis, „Audi“ vairavusi moteris buvo blaivi. Ar moteris važiavo per raudoną, ar per žalią šviesoforo signalą, atskleis vykdomas tyrimas.

Sužalojo mirtinai

Šioje pėsčiųjų perėjoje tai jau nebe pirma skaudi nelaimė. Toje pat vietoje per pusantrų metų įvyko net trys skaudūs eismo įvykiai.

Šių metų pradžioje toje pat perėjoje žuvo moteris. Apie 5 val. 40 min. toje pačioje vietoje automobilis „Toyota RAV4“, partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusią 47-erių metų moterį. 60-ies metų automobilio vairuotojas buvo blaivus.

Moteris buvo be atšvaitų. Automobilis „Toyota RAV4“, vairuojamas 60-mečio vyro, važiavo miesto centro link, kai moteris jau buvo perėjusi beveik pusę perėjos atstumo. Smūgio būta stipraus – moteris krito ant asfalto ir tėškėsi į žemę.

Liudininkų teigimu, jos turėtas skėtis nuskriejo net keliasdešimt metrų nuo nelaimės vietos. Į nelaimės vietą vos per keletą minučių nuo iškvietimo atskubėjo du Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų ekipažai, dvi greitosios medicinos pagalbos medikų brigados.

Moterį medikai dar bandė gaivinti, tačiau jų pastangos buvo bevaisės – jos gyvybė užgeso įvykio vietoje. Liudininkų teigimu, moteris per pėsčiųjų perėją ėjo be atšvaito. Nelaimės metu perėja buvo nereguliuojama, mirksėjo geltonas šviesoforo signalas.

Nebe pirma

Štai praėjusių metų birželio mėnesį šioje vietoje apie 21.15 val. moters vairuojamas „Ford“ markės automobilis partrenkė devynerių metų mergaitę.

Visai netrukus įvykio vietoje pasirodęs greitosios medicinos pagalbos ekipažas nukentėjusiąją išvežė į Kėdainių ligoninę. Šiek tiek po vidurnakčio mergaitė buvo išvežta į Kauno klinikas.

Eismo įvykis atsitiko po to, kai mergaitė pasileido bėgti per mirksintį geltoną šviesoforo signalą. Devynmetės draugė pasiliko laukti ant šaligatvio ir tapo kraupaus įvykio liudininke.

Prie fordo vairo sėdėjo moteris. Kartu su ja transporto priemonėje buvo ir mažametis vairuotojos vaikas.

Nelaimė įvyko, kai „Ford“ markės automobilio vairuotoja užsižiūrėjo į mobilųjį telefoną ir nepastebėjo per pėsčiųjų perėją bėgančios mergaitės.

Po nelaimės liudininkai svarstė, jog šioje vietoje šviesoforas turėtų būti įjungtas visą parą.

Policijos pareigūnai ištyrę eismo įvykio aplinkybes išsiaškino, jog moteris važiavo degant žaliam šviesoforo signalui.

Pateikiame policijos komentarą:

„Vakare, 19.40 val., Kėdainių mieste, J., Basanavičiaus g., kelyje Aristava–Kėdainiai– Cinkiškis, 43 m. moteris, vairuodama automobilį „Audi A6“, važiavo per sankryžą degant leidžiamam, žaliam šviesoforo signalui ir partrenkė netikėtai į kelią degant draudžiamam šviesoforo signalui įbėgusią 6 metų mergaitę.

Nepilnametė pėsčioji dėl patirtų sužalojimų buvo pristatyta į ligoninę.“

Dimitrijus KUPRIJANOVAS | Daugiau skaitykite www.rinkosaikste.lt

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus