Statistinio lietuvio šeimoje po kelis ir daugiau automobilių – daug ar mažai?

Valstybės įmonė „Regitra“ apžvelgė šių metų pirmo pusmečio rezultatus ir palygino juos su 2017-ųjų m. laikotarpiu. Paaiškėjo, jog šiais metais Lietuvoje užregistruota virš 30 tūkst. transporto priemonių daugiau, nei praėjusiais metais.

Daug tai, ar mažai? Remiantis Eurostat duomenimis, kai kurios šeimos Lietuvoje turi po 2,3, kartais net 4 automobilius.

Geresnio gyvenimo ženklas?

Rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa parodė, kad per ekonomikos pakilimą Lietuvos gyventojai dažniau perka automobilius.

Tą patvirtino ir SEB banko ekspertas, kurio teigimu, pastaraisiais metais automobilių rinka visose Baltijos šalyse yra labai aktyvi.

„Augant ekonomikai ir didėjant gyventojų perkamajai galiai žmonės yra linkę skirti daugiau lėšų gyvenimo kokybei gerinti, investuoja į stambius pirkinius. Automobilis šiame pirkinių sąraše yra vienas pirmųjų“, – teigė SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Jo teigimu, naujų ir naudotų automobilių pardavimo mastas regione pastaraisiais metais nuosekliai auga, o gyventojai, norėdami įsigyti geresnį automobilį, vis dažniau renkasi lizingą.

Šeimoje po kelis automobilius – normalu

Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse atlikta gyventojų apklausa atskleidė, jog kas antras gyventojas svarsto apie galimybę nusipirkti automobilį artimiausiu metu.

Tik ketvirtadalis tyrimo dalyvių Lietuvoje nurodė, kad automobilio pirkti neketina.

Be to, šeimos Lietuvoje pastaraisiais metais įsigyja ne pirmą, o antrą ar trečią automobilį, kad kiekvienas šeimos narys galėtų naudotis didesne judėjimo laisve ir patogumu.

Pagal šį rodiklį Lietuva pirmauja tarp trijų Baltijos valstybių: kad namų ūkyje yra keli automobiliai, nurodė 43 proc. apklausos dalyvių iš Lietuvos. Estijoje kelis automobilius turi 34 proc. namų ūkių, o Latvijoje – 22 procentai.

Būtent Latvijoje šeimos dažniausiai dalijasi vienu automobiliu – šioje šalyje 61 proc. namų ūkių turi vieną transporto priemonę, atitinkamai Estijoje – 55 proc., o Lietuvoje – 49 procentai.

Ar lietuviai labai ratuota tauta? Žvelgiant bendrą Eurostat statistiką, Lietuva yra viena iš paskutiniųjų šalių pagal lengvųjų automobilių skaičių.

1000-čiui Lietuvos gyventojų 2016 m. teko 456 automobiliai.

Ką perka lietuviai?

Remiantis „AutoTyrimų“ duomenimis, Lietuvoje registruojama ne tik daugiau naudotų automobilių, tačiau automobilių parkas – jaunėja.

Liepos mėnesį pirmą kartą Lietuvoje įregistruotų naudotų automobilių vidutinis amžius siekė 11,4 metų. Dyzelinių automobilių dalis buvo 74,0 proc.

Daugiausiai šalyje įregistruota:

„Volkswagen“ (2764 vnt.);

BMW (1744 vnt.);

„Audi“ (1635 vnt.) markių automobilių.

Tarp modelių pirmavo „Volkswagen Passat“ (927 vnt.), „Audi A6“ (647 vnt.) ir 5 serijos BMW (609 vnt.).

2018 m. sausį-liepą Lietuvoje pirmą kartą įregistruota 106 303 naudoti lengvieji automobiliai, t.y. 8,1 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2017 m. (98 304 vnt.). Vidutinis jų amžius siekė 12,0 metų. Dyzelinių automobilių dalis šiemet sudarė 74,5 proc. (pernai – 75,1 proc.).

Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius šalyje buvo atlikta 153 607 naudotų lengvųjų automobilių savininkų keitimo operacijos, t.y. 2,6 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2017 m. (149 698).

Vidutinis savininką keitusių automobilių amžius šiemet buvo 15,1 metų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus