Tarybos nariui – nemalonumai dėl automobilio: prigautas meluojant?

Daugiabučių kiemuose stovintys užmiršti automobiliai kelia pasipiktinimą dėl vietų priverstiems rungtis panevėžiečiams.

Projektuotojų gatvėje po vieno daugiabučio langais stovintis „Renault“ kursto dar didesnes gyventojų aistras, mat jie jau keletą mėnesių laukia, kada nenaudojamą transporto priemonę pajudins iš vietos miesto tarybos narys socialdemokratas Donatas Degenis.

Politikas tikina, jog dėl automobilio į savivaldybę plaukiantys skundai laužti iš piršto. Mat, pasak D. Degenio, juo jau kurį laiką nevažinėja ne dėl to, kad mašina būtų techniškai netvarkinga.

Nematė, kad važiuotų

„Du automobilius, kuriais važinėja, D. Degenis stato išpirktose vietose aptvertoje aikštelėje, o nenaudojamą palikęs mūsų kieme. Kreipėmės pagalbos į savivaldybę, bet iki šiol jokios reakcijos. Matyt, dėl to, kad mašina tarybos nario“, – piktinosi Projektuotojų g. gyventojas.

Vyras nesutiko, kad jo pavardė būtų viešinama. Esą nenorintis turėti nemalonumų.

Panevėžietis skaičiuoja, kad nuo skundo savivaldybei praėjo jau 19 dienų, o automobilis daugiabučio kiemo toje pačioje vietoje stovi kaip stovėjęs.

Panevėžio sekundė nuotr.

„Jei mašina būtų naudojama, viskas gerai – tegul sau stovi. Bet kad ji turbūt nevažiuoja. Pats mačiau, kaip bandė užkurti ir nepavyko. Ne man vienam tas automobilis kliūva. Ir kiti namo gyventojai D. Degenio prašė tą mašiną išvežti.

Atrodo, žmogus, sulaukęs priekaištų, turėtų ieškoti kompromiso, kažkokios išeities, bet dabar net nereaguoja“, – kalbėjo panevėžietis.

Gražiai pasikalbėjo

Kad kieme ištisai stovintis „Renault“ piktina vietos savo automobiliams nerandančius daugiabučio gyventojus, patvirtino ir namo bendrijos pirmininkas. Jis pats dar vasarą kieme sutikęs D. Degenį draugiškai užsiminė, kad gerai būtų nenaudojamą mašiną išvežti ir taip atlaisvinti vietą.

„Gražiai prašiau: būk geras, patrauk tą mašiną, juk vis tiek nevažinėji. Jis pažadėjo išvaryti, bet niekas nepajudėjo. Mūsų vienas kiemas trims daugiabučiams. Įsivaizduokit, kiek žmonės mašinų turi. Vakare grįžę neberandam, kur statyti.

Parvažiavus 18 val. automobilį tenka statyti ir gatvėje, ir prie prekybos centro. Pats ne kartą ieškojau vietos. Man jau ne vienas sakė: paprašyk tą „Renault“ patraukti. Suprantame, kai mašina naudojama, bet šita stovi jau kokius aštuonis mėnesius, jei ne ilgiau“, – pasakojo pirmininkas.

Rakteliai užsienyje

Daugiabučio gyventojų priekaištų dėl įžūliai kieme palikto nenaudojamo automobilio sulaukęs D. Degenis paskambinusiems „Sekundės“ korespondentams aiškino, jog automobilis „kaip tik šiuo metu turėtų būti kraunamas ant „tralo“.

Vis dėlto tarybos narys tikino, jog transporto priemonės pervairuoti į kitą vietą negali ne dėl to, kad šioji būtų techniškai netvarkinga. Politikas teisinosi pakliuvęs į kuriozišką situaciją.

„Netyčia raktus palikome kitoje valstybėje ir niekas nenorėjo laužyti automobilio“, – aiškino D. Degenis.

Socialdemokratas kategoriškai neigia, jog „Renault“ jau senokai nejuda iš vietos.

„Mašina neseniai mano buvo naudota. Kadangi mano namas statomas, tikrai galiu pasakyti, kad tik keturias savaites neeksploatuojama. Neseniai vežiau ja plokštes. Tiesiog visada atsitinka taip, kad tenka pasistatyti toje pačioje vietoje“, – sutapimą aiškino tarybos narys.

Nors politikas tikina, kad automobilis perėjo techninę apžiūrą ir yra tvarkingas, visgi savivaldybės viešosios tvarkos kontrolieriams pažadėjo jį iš kiemo išvežti. Esą tai padarys vien dėl šventos ramybės.

„Jei tas vienas mano automobilis taip kliūva, bus patrauktas. Kad išvengčiau nemalonumų, patrauksiu į sodybą, kol sulauksiu raktelių. Susigrąžinsim raktelius ir toliau važinėsim“, – sakė D. Degenis.

Tarybos narys teigė netgi nutuokiantis, kas jį skundžia ir savivaldybei, ir žiniasklaidai. Esą automobilis tėra pretekstas mesti šešėlį jam, kaip politikui.

„Žinau, kas jums skambino. Jis labai piktas, nes aš socdemas, jis – konservatorius“, – išvadą padarė D. Degenis.

Paragino susitvarkyti

Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Aušrys Valkūnas patvirtino, jog skundas dėl Projektuotojų g. daugiabučio kieme mėnesių mėnesius stovinčio „Renault“ gautas dar lapkričio 9-ąją. Anot pavaduotojo, savininkui išsiųstas raginimas pasirūpinti automobiliu.

„Laukiame, kol juo bus pasirūpinta. Kai išsiuntėme raginimą, automobilis buvo nedraustas, nebuvo pereita ir techninė apžiūra“, – teigė A. Valkūnas.

SEKUNDĖ | INGA KONTRIMAVIČIŪTĖ 

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus