Vilniaus meras išsprendė daugiabučių problemą – rado vietų automobilių parkavimui

Vilniaus meras džiaugiasi, kad rado būdą, kaip išspręsti daugiabučių kiemų problemą dėl parkavimo vietų trūkumo.

„Nežinau kaip jums, bet net man, kuris dažniausiai automobilio mieste nenaudoja, ne kartą teko sukiotis Vilniaus kiemuose bandant surasti vietą, kur pastatyti automobilį.

Taip, erzina. Kaip ir, matyt, tuos miestiečius, kurie iš neturėjimo, kur dėtis, pradeda elgtis chuliganiškai ir parkuotis bet kaip.

Kai sovietmečiu statė daugiabučius, niekas negalvojo, kad beveik visi turės automobilius, o daug kas – ir po du šeimoje. Rezultatas – perkrauti kiemai ir daug kur purvynais tapusios žalios vejos.

STATISTINIO LIETUVIO ŠEIMOJE PO KELIS IR DAUGIAU AUTOMOBILIŲ – DAUG AR MAŽAI?

Netruks ateiti ta diena, kai visas Vilniaus viešasis transportas bus naujutėlis (jau įsibėgėjome su masine atnaujinimo programa). Kai pėsčiųjų ir dviračių judėjimas bus daug patrauklesnis (investicijos į pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrą irgi rekordinės). Kai dalinimosi automobiliai (kur jau esame čempionais Europoje) ir nepilotuojami automobiliai sumažins parkavimo vietų poreikį.

Tačiau šiandien toks poreikis vis dar yra didelis. Ir jau tris dešimtmečius niekas to rimtai nesprendė.

Tapęs meru radau užleistus, netvarkingus, automobiliais užgrūstus ir dešimtmečius teigiamų pokyčių nemačiusius miegamųjų rajonų kiemus.

Sutvarkėme miesto finansus, todėl radome lėšų kiemų asfaltavimui tempais, kurio miestas nematė dar niekada, o dabar – ir išvažinėtų kiemo vietų dengimui korine danga.

Kodėl korine? Nes ji draugiškesnė gamtai, ir nesukuria papildomų problemų liūčių metu, kurių, kaip teigia sinoptikai, tik daugės.

Vien šiemet jau paklojome korines dangas keliolikoje kiemų Žygio, Architektų, Viršuliškių, P. Žadeikos, Jonažolių, Gerosios vilties, P. Ciotkos, Tuskulėnų ir Rinktinės gatvių kiemuose.

Artimiausiu metu darbai vyks dar keliuose Fabijoniškių ir Viršuliškių g. kiemuose. Pirmiausiai einame į tas erdves, kur daugiausiai problemų su parkavimu, ir kur toks poreikis akivaizdus.

Vilniuje yra 8000 daugiabučių. Tvarka ir švara ateis į kiekvieną iš jų. Įrengiame viešąsias erdves, tiesiame pėsčiųjų takus, tiesiame dviračių takus, asfaltuojame kiemus, didiname civilizuoto parkavimo vietų skaičių klodami korinę dangą.

Tačiau daugiausiai pasiekti galime kartu, todėl labai kviečiu naudotis Kaimynijų programa bei su savivaldybės pagalba atsinaujinti kiemus pagal save!

Už jaukų, gražų ir patogų Vilnių!“, – džiaugėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus