1000 eurų kompensacija už seną automobilį – vieni vairuotojai jau trina rankomis

Valdžia griebiasi įvairiausių planų, kaip priversti šalies vairuotojus rinktis naujesnes ir mažiau taršesnes transporto priemones.

Šių metų pradžioje premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad gyventojai, atsisakę senų, taršių automobilių ir juos utilizavę galėtų gauti tam tikrą kompensaciją, kuri leistų įsigyti kitą, nebūtinai naują, bet ekologiškesnį automobilį.

Visgi valdžiai atskleidus planus, kad kompensacija siektų ne daugiau 600 eurų, vairuotojai tai priėmė labiau už juoką, nei už rimtus ketinimus.

Naujai pareigas pradėjęs eiti aplinkos ministras Kęstutis Mažeika planų neatsisako ir kompensaciją padidino iki 1 tūkst. eurų.

„Planuojame, kad gyventojai, kurie atsisakytų senų automobilių galėtų gauti kompensaciją iki 1000 eurų. Kalbame nebūtinai apie naujus automobilius – žmonės galės įsigyti ir dėvėtus, tačiau mažiau taršius. Yra numatyti standartai, rodikliai į kuriuos atsižvelgiama ir nuo to priklausys kompensacijos suma“, – patvirtino aplinkos ministras K. Mažeika.

Planui įgyvendinti iš biudžeto numatyta apie 30 mln. eurų.

Kai kurie vairuotojai jau trina rankomis, tačiau kai kuriems net ir 1 tūkst. eurų kompensacija situacijos nepagerins.

„Manau, kai kuriuos vairuotojus kompensacija turėtų paskatinti, vis tiek išeitų kažkiek pigiau nusipirkti“, – pasakojo kalbintas vairuotojas.

„Girdėjome apie tai, bet ką – už tokius pinigus vis vien nieko naujo nenusipirksime“, – įsitikinęs kitas vairuotojas.

Ar tokie valdžios planai išdalinti milijonus nevirs tuščiais pažadais, kol kas spręsti anksti.

Tačiau automobilių ekspertai teigia, kad taršos problemas reikia spręsti kitaip – nedalinti kompensacijų, bet įvesti ekologinį mokestį, kurio suma priklausytų ant kiek taršus automobilis.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus