1,33 prom. girtumas ne bėda – sulaikytas į tarnybą skubėjęs VST specialistas

Lietuvos policija informuoja, kad ilgasis savaitgalis itin išsiskyrė neblaivių vairuotojų gausa, tarp kurių – Viešojo saugumo tarnybos jaunesnysis specialistas.

Liepos 8 d. 7 val. 40 min. Kauno r., kelio Kaunas-Zarasai-Daugpilis 12-ame km, sustabdytas automobilis „Volvo S60“, kurį vairavo uniformuotas (vyko į tarnybą) neblaivus (1,33 prom. alkoholio) Viešojo saugumo tarnybos prie VRM Kauno dalinio 5 kuopos jaunesnysis specialistas D. G. (g. 1980 m.).

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad penktadienį–sekmadienį šalies keliuose policijos pareigūnai nustatė 1 503 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Išaiškinta 118 neblaivių vairuotojų, 71 iš jų taikoma baudžiamoji atsakomybė, kadangi girtumas viršijo 1,5 promilės.

„Įkliuvo“ ir 148 neblaivūs dviračių vairuotojai (iš viso šių eismo dalyvių padarytų pažeidimų – 232). Transporto priemones vairavo, nors teisės tam neturi, 85 asmenys, nustatytos tvarkos kelyje nepaisė 179 pėstieji.

Šių metų liepos 5–8 dienomis pareigūnai gavo daugiau kaip 300 neabejingų piliečių pranešimų apie galimai neblaivius vairuotojus, pasitvirtino beveik pusšimtis šių pranešimų.

Šventinį penktadienį, apie 21 val., piliečiai pranešė apie Kauno rajone, Ringauduose, pavojų pėstiesiems sukėlusį, įtartinai vingiuojant važiavusį automobilį. Sustabdytos transporto priemonės vairuotojui pareigūnai nustatė sunkų, 3,44 promilės girtumą. Vyras buvo uždarytas į policijos areštinę.

Šeštadienio vakare, 21.29 val., Vilniaus r., Užukenės kaime, sunkiai apgirtęs vairuotojas, kuriam vėliau buvo nustatytas 3,26 promilės girtumas, nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į kelio atitvarus ir bandė pasišalinti, tačiau neabejingų kaimynų dėka buvo sulaikytas.

Sekmadienio ryte, apie 10.36 val., Vilniuje, Viršuliškių g., daugiabučių namų kieme 48 m. vyras atsitrenkė į kitą automobilį ir bandė pasprukti, tačiau pilietiško praeivio dėka buvo sulaikytas. Vairuotojui buvo nustatytas sunkus, 3,22 promilės girtumas.

Sekmadienio vidurdienį, 12.30 val., Kalvarijoje aktyvus pilietis padėjo sulaikyti automobilį „Mercedes-Benz C200“ vairavusią, teisės vairuoti neturinčią 32 metų moterį, kuriai atvykę pareigūnai nustatė sunkų, 3,30 promilės girtumą.

Sekmadienio popietę, apie 16 val. Vilniuje, Karaliaučiaus g., pagal neabejingo asmens skambutį sustabdyto automobilio vairuotojai buvo nustatytas 3,01 girtumas. 61 metų moteris buvo pristatyta į policijos komisariatą, kur buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai dėkoja neabejingiems ir aktyviems piliečiams, kurie prisideda prie saugaus eismo puoselėjimo ir užbėga už akių galimoms skaudžioms eismo nelaimėms pranešdami policijai apie pastebėtus neblaivius vairuotojus.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus