5 patarimai, kaip paruošti automobilį pavasariui

Nors kovas šiemet labiau primena žiemos vidurį, ilgėjančios dienos ir vis ryškiau šviečianti saulė leidžia tikėtis, kad pavasaris vis dėlto jau visai čia pat. Apie būtinybę ruošti automobilį pavasariui primena ir artėjantis balandis, kai reikės keisti žiemines padangas į vasarines. Visgi specialistai perspėja, kad pasiruošimas šiltajam metų sezonui padangų pakeitimu nesibaigia. Ką reikėtų žinoti keliaujant pas automobilių meistrą ir kokios informacijos jo teirautis?

1. Kokios būklės yra mano vasarinės padangos?

Padangos automobiliui – tai lyg batai žmogui. Metų laikai pasižymi skirtingomis oro bei eismo sąlygomis, todėl savo transporto priemonę būtina joms pritaikyti.

Važinėdami su savo funkcionalumą beveik praradusiomis padangomis ne tik papildomai apkraunate savo automobilį, bet ir netiesiogiai didinate eismo įvykio riziką. Transporto priemonę ruošiant pavasariui, mechaniko paprašykite atidžiai įvertinti jūsų vasarinių padangų protektoriaus gylį bei nusidėvėjimą.

Numatykite, kokiais keliais jums tenka daugiausiai važinėti. Atsižvelgdamas į tai, mechanikas įvertins, kiek dar laiko jos jums tinkamai tarnaus.

2. Kaip mano automobiliui pavyko atlaikyti žiemos išbandymus?

Žiema automobiliui yra tikras išbandymų metas. Drėgmė, šaltis ir įvairios ore bei ant kelio dangos paviršiaus esančios cheminės medžiagos leidžia susidaryti korozijos židiniams bei kitiems pažeidimams. Mechaniko būtinai paprašykite atidžiai įvertinti kėbulo, dugno, stabdžių ir pakabos būklę.

„Žiemą ant kelio gausiai pilamos druskos bei kitos cheminės medžiagos. Labai dažnai jos pažeidžia kėbulo dažus, pakabos elementus, užteršia stabdžių diskų darbinį paviršių. Į šiuos pažeidimus tikrai negalima žiūrėti pro pirštus.

Mechaniko derėtų paprašyti juos įvertinti ir, reikalui esant, pašalinti. Šaltis labai daug žalos padaro įvairioms guminėms detalėms. Jos gali sutrūkinėti ir nebeveikti tinkamai, todėl jas būtina patikrinti“, – pataria oficialaus „Toyota“ ir „Lexus“ atstovo „Mototoja“ dirbtuvių vadovas Romas Žalnierukynas.

3. Ar dar nereikėtų pakeisti eksploatacinių skysčių?

Žiemą automobiliai intensyviau naudoja ir įvairius eksploatacinius skysčius, todėl juos būtina patikrinti, papildyti arba pakeisti.

Būtinai paprašykite, kad mechanikas įvertintų stabdžių, aušinimo sistemos, vairo stiprintuvo skysčių bei variklio alyvos lygį. Esant galimybei, žiemai skirtas priemones reikėtų pakeisti į vasarines.

„Vairuotojams derėtų turėti omenyje, kad žieminiai ir vasariniai skysčiai skiriasi savo sudėtimi ir funkcionalumu. Pavyzdžiui, kasdien naudojamas vasarinis langų valymo skystis turi daugiau priedų, reikalingų kokybiškam valymui.

O žieminio formulė sukurta taip, kad, net ir esant žemai temperatūrai, kuo efektyviau kovotų su apnašomis ir neužšaltų“, – dėsto „Mototoja“ dirbtuvių vadovas.

4. Kokios būklės yra salono ir variklio oro filtrai?

Žiemą keliuose nepalyginamai daugiau dulkių, druskų ir kitų smulkių dalelių, kurios neišvengiamai patenka į automobilio salono bei variklio oro filtrus. Dėl to sumažėja į juos patenkantys šviežio ir švaraus oro srautai.

Specialistai rekomenduoja pavasarį juos būtinai išvalyti arba pakeisti. Tokia, regis, visai paprasta procedūra pastebimai pagerina vairavimo patirtį.

Specialistų teigimu, oro filtrams ypatingą dėmesį turėtų skirti tie vairuotojai, kurie pavasarį susiduria su alergijomis.

5. Kaip geriau apsisaugoti nuo saulės spindulių?

Šviečianti saulė – tai vienas didžiausių šiltojo metų laiko džiaugsmų. Tačiau jos spinduliai turi ir šalutinių efektų.

Ryški saulė trukdo aiškiai matyti, o ilgesnės kelionės metu automobilio salonas paprastai smarkiai įkaista. Su šiomis problemomis galima kovoti labai paprastomis priemonėmis.

„Savo automobilio salone visada reikėtų turėti akinius nuo saulės. Jeigu turite vaikų ar augintinių, reikėtų pasirūpinti ir specialiomis užuolaidėlėmis.

Tiesa, derėtų turėti omenyje, kad šių priemonių kokybė ir kainos gali labai smarkiai skirtis. Pasikonsultuokite su serviso darbuotojais. Jie jums padės rasti optimalų variantą“, – teigia R. Žalnierukynas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus