Absurdiška situacija – ar vairuotojai išmano KET pokyčius?

Daugelis žino, kad nuo lapkričio mėnesio įsigaliojo Kelių eismo taisyklių (KET) pokyčiai važiuojant per sankryžą, kuriose įrengtos papildomos šviesoforų sekcijos. Ypač tą turėtų žinoti vairuotojai.

Tačiau žvelgiant situaciją gatvėse gali susidaryti ir priešinga nuomonė.

Vieni vairuotojai nežino naujosios tvarkos, o kiti ją žino neteisingai.

Redakciją pasiekė filmuota medžiaga iš Kauno, kaip vairuotojai nesusitvarko su naujausiais KET pokyčiais.

„Kaune jau dvi savaites veikia naujos papildomos sekcijos pagal nuo lapkričio 1 d. įsigaliojusius KET pakeitimus.

Degant žaliam signalui su išjungta papildoma sekcija, leidžiama sukti į dešinę praleidžiant pėsčiuosius.

Deja, ne visi vairuotojai žino pasikeitusias taisykles. Dėl to kai kuriose Kauno sankryžose susidaro spūstys“, – teigė vaizdo medžiagą paviešinęs kaunietis.

Pasak jo, tokie rūpesčiai kyla Karaliaus Mindaugo prospekto bei Kaunakiemio gatvės šviesoforinėje sankryžoje, ne išimtis ir Raudondvario plento sankirtoje su Via Baltica.

„Galbūt vertėtų Lietuvos policijos atstovams karts nuo karto pastovėti tokiose vietose ir paaiškinti stovintiems eismo dalyviams, kad jie gali važiuoti“, – siūlė kaunietis.

Pokyčiai primena galvosūkius

Iš kitos pusės, vairuotojų portalas „autobanas.lt“ jau rašė, kad Lietuvoje priimami eismo pokyčiai ne palengvina eismą, o sukuria galvosūkius, kad vairuotojams būtų kuo sudėtingiau.

„Susidaro įspūdis, kad sukuriamos ne kuo lengvesnės KET, bet kuo sunkesnės, kad sankryžose tektų spręsti galvosūkį“, – pasipiktinimo neslėpė vairuotojų portalui parašęs Vitalijus.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Rūta
    19 lapkričio, 18:04 Rūta

    Ko čia nesuprast – negalioja tik papildomos lentelės prie raudono signalo, visais kitais atvejais -žalias ir važiuoju. Į dešinę suku nepriklausomai nuo to ar dega žalia PApildoma SEKCiJA ar ne.

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus