Absurdo viršūnė – Kaune vairuotojai specialiai užstato trikojus matuoklius

Tikriausiai šiuo metu ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose labiausiai tarp eismo dalyvių yra aptarinėjami „trikojai“ greičio matuokliai.

Laikinasis Kauno apskrities policijos vadovas Elanas Jablonskas pasidalino absurdiškomis situacijomis, kaip Kaune vairuotojai bando kovoti su „trikojais“ greičio matuokliais.

„Vien per penktadienį ir šeštadienį Kauno apskrityje pareigūnai vykdydami leistino greičio kontrolę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais viso užfiksavo 426 leistino greičio viršijimo atvejus.

Daugiausiai vairuotojai leistiną greitį viršija nuo 20 iki 40 km/h.

Pažeidimų skaičius tikrai didelis, matyt todėl tarp visuomenės atstovų atsiranda „prevencija prieš trikojus“.

Užfiksuota kaip vairuotojai specialiai stengiasi užstatyti greičio matuoklį, kad jis negalėtų atlikti savo funkcijų, tačiau vienas atvejis buvo užfiksuotas netgi užstačius matuoklį.

Asmeniškai siūlau šį „prevencijos“ laiką skirti kitiems geriems darbams, o „trikojai“ ir toliau vykdys eismo saugumo prevenciją ir eismo kultūros formavimą keliuose“, – teigė E. Jablonskas.

Policijos nuotr.

Policija paskelbė, kaip išvengti baudų dėl greičio viršijimo

Policijos departamento teigimu, socialiniuose tinkluose pastebimas vairuotojų sujudimas, nerimas, dalijimasis naujų trikojų greičio matuoklių nuotraukomis, vietomis, kuriose jie pastatyti.

„Mūsų patarimas jums – važiuokite leistinu greičiu ir jums nereikės nerimauti, kurioje vietoje netikėtai išdygs greičio matuoklis.

Vietoje naudojimosi mobiliais telefonais ieškant, kurioje vietoje pastatytas greičio matuoklis, susikoncentruokite į vairavimą.

Verta žinoti, kad leistino greičio viršijimas – viena iš dažniausių skaudžių eismo įvykių priežasčių.

Todėl policija šiemet daugiau dėmesio skirs greičio kontrolei“, – skelbia policijos departamentas.

Naujienos iš interneto

31 komentaras

Komentuoti
 1. Tomas
  12 sausio, 11:22 Tomas

  Visiškas absurdas yra tai, kad neįspėjama ženklais apie „dirbančius trikojus“! Pažeidžamos žmogaus teisės ir Kelių eismo taisyklės labiau nei Baltarusijoje, kur apie šituos „trikojus“ ten įspėjama ryškiai geltonais ženklais su užrašu FOTORADAR.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Onute
   12 sausio, 12:46 Onute

   Nx ispeti. Vaziuoju kiek leistina nereiks nei ispejimo. Myzat visi verkiat. Laikykis taisykliu nereiks verkti. Dalbajobai bled verksniai jabani 🤣

   Atsakyti į šį komentarą
   • S
    13 sausio, 22:45 S

    dalbajobe tu onute, kaip is anegdoto..
    jei tu vaziuosi didziausiu leistinu greiciu, tu vistiek trugdysi eisma, ypac 2 juostoj… tau tik troleibusu vazinet..

    Atsakyti į šį komentarą
  • Tomas2
   12 sausio, 13:19 Tomas2

   nuo kada kilnojamiems matavimams zenklo reikia? Atsibusk zmogau, nes matosi, kad miegi

   Atsakyti į šį komentarą
  • Belekas
   12 sausio, 13:34 Belekas

   Baikit verkt dėl tų trikojų. Kokios žmogaus teisės? Čia labiau žmonių išpyzdėjimas. Pripratino mat, kad ženklino fotoradarus, o dabar neženklina. Pvz, kaip Vokietijoi iš vis jų niekas neženklina kur ne kur būna pastatytas ženklas jog radaras ir tai retas atvejis, o čia nepastatė ženklo ir tragedija. Važinėkit su galvom pagal ženklus ir nereiks baidytis tų trikojų. O tieme kurie trugdo pareigūnų darbą užstatydami savo kibirus prieš trikojus dėčiau baudas ir teisių atemimas min 3mėn nors baigtų išsipisinėt.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Vairuotojas
   12 sausio, 18:29 Vairuotojas

   O tu žmogaus teisių į saugų eismą nepažeidi, viršydamas leistiną greitį ir taip sukeldamas pavojų kitiems eismo dalyviams???
   Juoką sukelia tokie ale „žmonių teisių žinovai“. Pirma žinok savo pareigas, o po to kliedėk apie teises.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas
   13 sausio, 00:03 Anonimas

   Tai sakot rūpinatės mūsų saugumu, o aš manau, jog nė velnio nieko panašaus, tiesiog siurbiat pinigus, geriau patruliu daugiau i gatvės išsiųskite, tada tikrai pasirūpinsite saugumu, pažiūrėkite kas gatvėse vyksta, vaikšto mažvaikiai cigaretes rūko ramiausiai, spardosi, laksto per kelius, tai jūsų vadinamas saugumas? Prisistatykit nors ir 100 yu trikoju, prie jų pristabdys, toliau vėl nuskris, prisipirkit ne žymėtu mašinų, vėl pinigų prisišluokit, vietoj to, kad prižiūrėti gatves, ir visi vaoruotojai prie žymėtos policijos mašinos tikrai laikysis visų ket taisyklių, daugiau patruliu – daugiau saugumo.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Rimvidas
   13 sausio, 12:44 Rimvidas

   Faktas, kad turi ženklinti trikojis ir Šaunuoliai vairuotojai, kad uzstato

   Atsakyti į šį komentarą
  • Tomui
   13 sausio, 17:04 Tomui

   Visos vairuotoju teises ir pareigos surašytos KET. Man gėda dėl tokiu tautiečiu kaip tu ir tokiu kurie užstatinėja trikojus . Policija teisi —–neviršyk greičio ir nebus problemu.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Kas pasakys
   14 sausio, 08:54 Kas pasakys

   O kur zmogaus teises kai jis partrenkiamas virsijus leistina greiti ir tampa invalidu visam gyvenimui???? Klausimas susimastymui, juk laiko jau nepasuksi atgal ir nieko neistaisysi

   Atsakyti į šį komentarą
 2. ???
  12 sausio, 11:34 ???

  O kai tu važiuoji neleistinu greičiu – nepažeidi taisyklių „DVIKOJI “ ???

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Briedas, o ne straipsnis
  12 sausio, 11:41 Briedas, o ne straipsnis

  Absurdas ne kovoti prieš tai, o sudėliojus kvailus greičio apribojimus ir mėtyti visur trikojus pažeidinėjant taisykles. Juo labiau kai lietuvoje investuojama į baudimui reikalingas sistemas vietoj to, kad kelius padaryti saugesniais ir sutvarkyti jau atgyvenusius kelius (puikus pvz gilios provėžos A2 kelyje netoli Ukmergės pirmoje juostoje važiuojant nuo vilniaus – provėžų niekas netvarko kiek laiko, o va ženklą 90 tai sugebėjo pastatyti, nors antra juosta dar gera, tačiau kažkada garantuotai ir ten trikojis pastovės.) Ir išvis kažkodėl jie statomi kur visiškai saugu važiuoti greičiau nei leidžiama, o ne probleminėse vietose. Gėda jums turėtų būti, mentai.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Giedrius
  12 sausio, 11:57 Giedrius

  Rusu laikai grizo, policija krumuose, ilgu sviesu mirgalinimas, ir policijos pasitikejimo rodikliai kazkur palei lauko tualeto grindis. Malačiai, primena Skvernelio kelią…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Sonata
  12 sausio, 13:31 Sonata

  Stovi nezimeti automobiliai,lygiai tai pat fiksuoja greitį,tai ko kauniečiai dėl jų neverkia,o čia tragedija padarė,du kart parejo baudos nuo nezimetu,dabar pagalvoju kiek važiuot,nes piniginę ne guminė .

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Gargona
  12 sausio, 13:52 Gargona

  Tai tada pastatykite policininkus prie piesciuju perėjos,lai baudoja dviratininkus kurie važiuoja ne nulipus nuo dviračiu per pėsčiųjų perėja

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Anonimas....
  12 sausio, 16:25 Anonimas….

  Pazeidziat paciu savo taisykliu, ket rasot kad privaloma kad butu pazymetas. O cia mat nereikia, gerbiu tuos kurie uzstato, tuos susiktus radarus. +5 reputacijos jums, ir sveikatos. Jus uzpisot vokt is paprastu zmoniu, statykit trikojus i seifus pas miljonierius, tegul matuoja kokiu greiciu pildos seifas ir is kur….. Deb***ai lietuviai, visi neigiamai galvoja apie seima, jau kiek metu, manau vertetu susimastyt… O trikojus ir pinigu plovimo fabrika su lentelem savo sukiskit siknon. Neimanoma nesikeikt ar nepasakyt bl*t. Sugalvojo istatyma padare o kad tam pasirenkt tai neee. Apsisiko salis eilini karta. Deje bet net popieriaus nesinoretu paduot tokiems

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Z
  12 sausio, 18:57 Z

  Mūsų patarimas Jums : vadovaukitės įstatymais, statykite ženklus, net Baltarusijoje taip daroma.

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Vytautas
  12 sausio, 19:24 Vytautas

  Keista – kodėl taip žmonės bijo susimokėti už pažeidimą, bet nesusimąsto, kad lakstantys kelia pavojų mums, mūsų artimiesiems. Baisu! Žmonės, pabuskite. Norisi oalakstyti – važiyokite į kartodromus! Baisu, kaip lakstoma gatvėje.

  Atsakyti į šį komentarą
 10. Ha
  12 sausio, 22:26 Ha

  Ir vis dėlto patvirtinta kad žudo ne greitis o greitas sustojimas.

  Atsakyti į šį komentarą
 11. Matas
  13 sausio, 08:37 Matas

  Pastatytu zenkla ir neuzstatinetu. O dabar pastate kazkoki aparata be jokiu zenklinimu ir tikisi kad tokiu atveju nebus.

  Atsakyti į šį komentarą
 12. 800eur
  13 sausio, 09:24 800eur

  Visiskas absurdas yra zaliu rodykliu nuemimas, 800eur uz 1vnt….Bet cia lietuvoje viskas legalu, absurdas nera..

  Atsakyti į šį komentarą
 13. Zigmas Kapeikoliūbovas
  13 sausio, 09:45 Zigmas Kapeikoliūbovas

  Mačiai vairuotojai kad užstato! Pagarba kad priešinasi plėšikavimui keliuose nes šioi policinėi valstybėi nebesurenkant mokesčių imamasi represijų prieš visuomenės dalį kuri dar sugeba kažkur judėti ne vien troleibusu. Kai premjeras buves (nors sako buvusių nebūna) tokie ir metodai!

  Atsakyti į šį komentarą
 14. Tomas
  13 sausio, 15:33 Tomas

  Laba diena, labai gera įdėja lėtinti gyvenimo tempą skubančių jų, bet kaip visada ne nuo tos pusės pradedat, juk policijos funkcija yra ginti saugoti padėti, o ne bauginti, bausti ir skleisti susiskaldymą. Jeigu atkreipsite dėmesį, ten kur ir dera jį nukreipti, pamatysit, kad čia nėr prieš ką kovot, o tik žmogiškas nežinojimo fakturius, atsiradęs dėl ne ten nukreipto mūsų visų dėmesio, siūlyčiau, kaip organizmo kuris vadinamas žmonija, sveikosios dalies sutelkti dėmesį į priežastis dėl ko žmonės skuba, gal nemoka valdyt streso, gal darbe naudoja psichologinį smurtą, gal per mažai apšviesti apie psichotropinių medžiagų poveikį sąmonei, ypač alkoholio, gal per daug atskirtį žmogus, kaip visuomenės ląstelė, todėl destrukcijos režimu gyvena. Ir tada jūs iš ties atliksite savo, kaip organizmo, paskirtą funkciją, t. y. Saugoti, ginti ir padėti 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
 15. Pilietis
  14 sausio, 07:51 Pilietis

  Policija gali prisipirkt visokių nesamonių, kad būtų galima kuo daugiau baust, o vairuotojas jei kokius LED numerių lemputes susidės, tai jam bus anuliuojama tech apžiūra… Absurdiškai uždėtos sankcijos vairuotojams. O statistika rodo kad greičio matuokliai nesumažina avarijų skaičiaus. Tai tik vienam dalykui jie skirti.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Egis
   14 sausio, 11:36 Egis

   Polcija su savo trikojais rupinasi ne eismo saugumo..Tas jiems visai nerupi,kuo didesne betvarke keliuose,tuo jiems tik geriau,galima pririnkti daugiau baudu.O trikojai irgi tam skirti,kad prikrauti i biudzeta milijonu,o ten jau yra laukianciu kaip tuos pinigus susideti i savo kisenes.Na o policija uz savo,,gerus,, darbus gaus nauja automobili.

   Atsakyti į šį komentarą
  • Gėda
   14 sausio, 19:03 Gėda

   GĖDA POLICIJAI. JEI PASTATOTE TRIKOJĮ IR TURI BUTI ŽENKLAS. POLICIJA TURI ANULIUOTI BAUDAS SAUSIO MĖN. DĖKUI…

   Atsakyti į šį komentarą
 16. Tautvydas
  15 sausio, 18:02 Tautvydas

  Vietoje trikojų pirkimo galėjo tuos pinigus skirti žvyrkelių asfaltavimui.

  Atsakyti į šį komentarą
 17. tomas
  17 sausio, 09:30 tomas

  Dabar važiuoju pagal taisykles neviršydamas greičio, bet jaučiuosi nesaugiai , nes daugiau laiko skiriu žiūrėjimui į spidometro parodymą , nei į kelią- ne duok dieve viršysi truputį greitį , o ten trikojis vagis iškart numelž vardan tariamos mūsų visų gerovės?!

  Atsakyti į šį komentarą
 18. P.
  21 sausio, 20:18 P.

  Visus valstybės turto gadintojus, papročių naikintojus, tvarkos laužytojus ir asocialius visuomeninės tvarkos priešus – po velėna , bet šiais minkštakūnių laikais nors į kalėjimą ir tai būtų juntama parama Tėvynei.

  Atsakyti į šį komentarą
 19. Zamo
  22 sausio, 08:00 Zamo

  Policija juokiasi, feisbukas isterikuoja, o nieks nekalba apie radarų detektorius, įsigykit kokį už 100 eur ir aistros aprims abiem pusėm, arba policija nustos juoktis.

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus