Aiškėja aplinkybės: mokiniui – 1,63 prom. girtumas, o instruktorius nesuprato

Nei policijos pareigūnai, nei vairavimo instruktoriai nepamena atvejo, kad mokinys mokytųsi vairuoti būdamas girtas. Tačiau vairavimo mokyklos „Rigveda“ mokinys sugebėjo nustebinti visus, kai įpūtęs vidutinį girtumą, važinėjo Kauno gatvėmis.

Policijos teigimu, šis asmuo jiems jau žinomas iš anksčiau, nes kartą jau buvo praradęs teises dėl to, kad vairavo būdamas neblaivas.

„Jis buvo linkęs į smulkius teisės pažeidimus. Anksčiau taip pat buvo už neblaivumą sulaikytas ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę. O dabar mokėsi vairuoti, norėjo išsilaikyti teises, bet vėl įkliuvo besimokydamas“, – LNK žinioms teigė Vygintas Lukošius, Kauno Kelių policijos viršininkas.

Policija teigia, kad dar nepamena tokio atvejo, kad prie vairo būtų sulaikytas neblaivus mokinys.

Vairavimo mokyklos „Rigveda“ Kauno filialo direktorius Rimvydas Krocas, kurio mokinys buvo sulaikytas neblaivus, teigė, kad apie incidentą sužinojo tik iš žurnalistų.

„Jis atėjo normalios orientacijos, viskas ten su juo tvarkingai. Pasak instruktorių, atsisėdo, sutikrino dokumentus ir išvažiavo“, – pasakojo R. Krocas.

Instruktoriui nei kiek nekilo abejonių, kad vyras sunkiai orientuojasi, ar nuo jo slinda alkoholio kvapas. Mokyklos direktorius prisimena, kad šis mokinys nuolatos rūkydavo elektroninę cigaretę.

Mokyklos vadovas įsitikinęs: kadangi šalia girto mokinio sėdėjo blaivus instruktorius, tai aplinkiniams pavojus negrėsė.

Tiesa, vairavimo instruktoriaus taip pat laukia bauda: pagal teisės aktus gresia bauda iki 220 eurų, tačiau policija jam išrašė 40 eurų baudą.

Teigiama, kad mokykla turi savo alkotesterį, tačiau šį kartą jis nebuvo panaudotas, nes girtas mokinys instruktoriui nesukėlė įtarimų.

Alkotesteriu neva ir netikrinami visi mokiniai, nes tai neleidžia teisės aktai.

Girtas po Kauną mokinys su instruktoriumi važinėjosi kurį laiką, kol atsitiktinai nepakliuvo į policijos reidą.

1988 metais gimusiam vyrui policija nustatė vidutinį girtumą 1,63 prom.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus