Antradienį įvykiuose daugiausia nukentėjo keleivių

Vasario 26 dieną, antradienį, šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 9 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Sužeista 10 eismo dalyvių, tarp jų – 3 nepilnamečiai.

Nukentėjo 3 pėstieji (Vilniuje ir Klaipėdoje), 1 – pėsčiųjų perėjoje. 5-iuose įvykiuose, kai susidūrė transporto priemonės, nukentėjo 5 žmonės.

Esant šlapiai kelio dangai – 3 eismo įvykiai, slidžiame (apledėjusiame) kelyje, vairuotojui neįvertinus kelio būklės ir važiavimo sąlygų, nesuvaldytas automobilis nuvažiavo nuo kelio.

Policijos registruojamų įvykių registre įvesti 155 pranešimai apie techninius eismo įvykius (žmonės nenukentėjo).

Per parą išaiškinta 590 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp jų 78 atvejai, kai pėstieji nepaisė nustatytos tvarkos kelyje, 25 dviračių vairuotojų padaryti pažeidimai (11 jų neblaivūs), 15 asmenų, neturinčių teisės vairuoti, 4 neblaivūs vairuotojai.

Ryte (6.55 val.) Kaune, Šančiuose, Švenčionių gatvėje, ties pervaža nuvažiavo nuo kelio, užvažiavo ant atitvarų, vertėsi ir į apšvietimo stulpą atsitrenkė automobilis „VW Golf“. 55 metų vairuotojui, pirminiais duomenimis, nustatytas lengvas (0,94 promilės) neblaivumas. Greitosios medicinos pagalvos ekipažas vyrą išvežė į ligoninę.

Po keletos minučių (7.03 val.) taip pat Kaune, Tunelio gatvėje, 57 metų vyras, vairuodamas automobilį „Renault Mégane Scénic“, lenkdamas iš dešinės pusės, kliudė pirmąja eismo juosta ta pačia kryptimi tiesiai važiavusį automobilį „Škoda Octavia“, įvažiavo į buvusią maršrutinio transporto stotelę ir atsitrenkė į gatvės apšvietimo stulpą. Nukentėjęs „Renault“ vairuotojas išvežtas į Kauno klinikas.

9.24 val. Šilutės rajone, Dargiškės kaime, kelyje Šilalė–Šilutė, esant slidžiai (apledėjusiai) kelio dangai, vairuojamo automobilio „Ford Transit“ nesuvaldė 52 metų vyras. Kelio vingyje į dešinę automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apvirto ant stogo. Nukentėjo dvi keleivės, 58-erių ir 64-erių moterys, jos nuvežtos į ligoninę (paskirtas ambulatorinis gydymas).

10.05 val. Klaipėdoje, Naujojoje Uosto ir Naujojo Sodo gatvių sankryžoje, susidūrus moterų vairuojamiems automobiliams „VW EOS“ ir „BMW 520D“, nukentėjo pastarojo automobilio keleivis, dvejų metų neturintis berniukas paguldytas į ligoninę. Vėliau į gydytojus kreipėsi ir šį automobilį vairavusi 34 metų moteris (paskirtas ambulatorinis gydymas).

11.38 val. Klaipėdos rajone, Bruzdeilyno kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja, į priekyje važiavusį automobilį „Renault Laguna“, vairuojamą 58 metų vyro, atsitrenkė 43 metų vyro vairuojamas „Toyota“ markės automobilis. Nuo smūgio „Renault“ nuvažiavo nuo kelio. Nukentėjo 63 metų šio automobilio keleivė.

Po vidurdienio Vilniuje, Vilkpėdėje, Gerosios Vilties gatvėje, per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 83 metų pėsčiąją partrenkė automobilis „Toyota Prius“. Nukentėjusi garbaus amžiaus moteris stebėti paguldyti į ligoninę. Popietę kita pėsčioji (paskirtas ambulatorinis gydymas) nukentėjo sostinės Pilaitės mikrorajone. Per Vydūno gatvę ėjusią 61 metų moterį kliudė atbulas važiuodamas automobilis „BMW 328i“, vairuojamas 20 metų vaikino.

Popietę (14.10 val.) Klaipėdoje, Gedminų gatvėje, iš už stovinčių automobilių į važiuojamąją kelio dalį (ne pėsčiųjų perėjoje) įbėgusį mažametį kliudė automobilis „Renault Mégane Scénic“, vairuojamas 33 metų moters. 8 metų berniukui, pirminiais duomenimis, nustatytas galvos sumušimas, jis paguldytas į ligoninės Reanimacijos skyrių.

Po devintos vakaro Vilniuje, Ukmergės ir S. Nėries gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, 36 metų vyro vairuojamas automobilis „Toyota Prius“, važiuodamas tiesiai, susidūrė su priešinga kryptimi važiavusiu ir į kairę sukusiu automobiliu „VW Sharan“, kurį vairavo 34 metų moteris. Nukentėjo pirmojo automobilio 11 metų keleivis, jis nuvežtas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena vairuotojams vieną jų pareigų pėstiesiems. Kelių eismo taisyklių 27 punktas: Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio į šalia jo esančias teritorijas, vairuotojas privalo praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose – į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo praleisti į bet kurią eismo juostą įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą (važiuojamosios dalies kraštą) stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus