Antradienio eismo įvykių statistinė informacija

Liepos 23 dieną, antradienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 66 eismo įvykius, 15-oje iš jų nukentėjo žmonės. Per eismo įvykį (Radviliškyje) sužeidimus patyręs 90 metų vyras mirė ligoninėje.

Sužeista 19 žmonių, tarp jų – 5 nepilnamečiai (2 keleiviai, 1 pėsčiasis, po 1 mopedo ir lengvojo keturračio vairuotojus). Tarp nukentėjusiųjų daugiausia vairuotojų – 9 (1 motociklo) ir keleivių – 5.

Susidūrus transporto priemonėms (9 įvykiai), sužeista 12 žmonių, vienas mirė. 2-uose iš šių įvykių dalyvavo dviračių vairuotojai.

5-iuose eismo įvykiuose (Vilniuje, Kalvarijoje, Biržų, Kelmės ir Kėdainių rajonuose) nukentėjo po 2 eismo dalyvius. Pėstieji nukentėjo Kaune (12 metų berniukas pėsčiųjų perėjoje ir 72-ejų moteris) ir Varėnoje (28-erių vyras, ėjęs per pėsčiųjų perėją). Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose – 6 eismo įvykiai (sužeisti 7).

Po vienuoliktos ryto Radviliškyje, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryžoje (magistralinis kelias A9 Panevėžys–Šiauliai), 18-mečio vaikino vairuojamas automobilis „Audi A6“, kelio ženklais pažymėtoje pėsčiųjų perėjoje, partrenkė 90 metų vyrą, kuris vedėsi dviratį. Garbaus amžiaus žmogus dėl patirtų sužeidimų tą patį vakarą mirė ligoninės Chirurginės reanimacijos skyriuje.

Po devintos ryto Kaune, Pramonės prospekte, krovininis automobilis „DAF FT XF“, vairuojamas 69 metų Latvijos Respublikos piliečio, sukdamas į dešinę (pastato teritoriją), kliudė ir sužeidė šaligatviu ėjusią pėsčiąją. 72 metų moteris paguldyta į ligoninę.

Prieš pusę vienuoliktos ryto Biržų rajone, kelyje Biržai–Pandėlys–Rokiškis, motociklas „Suzuki GSF1200“ susidūrė su iš šalutinio kelio išvažiavusiu automobiliu „Opel Astra Sports Tourer“, kurį vairavo 63-ejų vyras. Nukentėjo dviratės transporto priemonės 48 metų vairuotojas ir su juo važiavusi 44-erių moteris.

Prieš aštuntą vakaro Radviliškio rajone, Birjočių kaime, kelyje Radviliškis–Voskoniai–Stačiūnai, automobilis „BMW 520“, vairuojamas 19 metų vaikino, lenkimo metu susidūrė su į kairę sukusiu lengvuoju keturračiu „Microcar“. Nukentėjo šią transporto priemonę vairavęs 16 metų paauglys, jis nuvežtas į ligoninę. Nepilnametis teisę vairuoti turi.

Pavakarę Vilniuje, Savanorių prospekto ir Gariūnų gatvės sankryžoje, susidūrus 4 lengviesiems automobiliams, nukentėjo dvi keleivės, 7 mėnesių mergytė ir 22-ejų mergina, abi nuvežtos į ligoninę.

Vakare (apie 21.10 val.) Kelmės rajone, Kolainių kaime, mopedu „Lifan“ važiavęs nepilnametis, pirminiais duomenimis, susidūrė su į kelią įbėgusiu šunimi, dėl to nesuvaldė vairuojamos transporto priemonės ir apvirto. Per eismo įvykį sužeistas 14 metų paauglys, neturintis teisės vairuoti, ir su juo važiavęs 10 metų berniukas, jis paguldytas į ligoninę. Mopedas neįregistruotas, be privalomosios techninės apžiūros, neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Prieš vidurnaktį sostinėje, Lazdynuose, Laisvės prospekte, į gatvės apšvietimo stulpą atsitrenkė automobilis „VW Passat“, vairuojamas 45 metų vyro. Nukentėjo 30 metų keleivis, jis nuvežtas į ligoninę. Abu eismo dalyviai, Ukrainos piliečiai.

Lietuvos kelių policijos tarnyba vairuotojams primena kai kuriuos Kelių eismo taisyklių reikalavimus:

● Prieš pradėdamas važiuoti, prieš persirikiuodamas ir kitaip keisdamas važiavimo kryptį, vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu, ir duoti kelią (nekliudyti) kitiems eismo dalyviams.

● Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančioms transporto priemonėms (dviračiams ir kitoms).

● Persirikiuodamas vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms gretima eismo juosta ta pačia kryptimi. Jeigu ta pačia kryptimi važiuojančios transporto priemonės persirikiuoja kartu, vairuotojas privalo duoti kelią dešinėje esančiai transporto priemonei.

● Prieš sukdamas į dešinę, į kairę arba apsisukdamas (išskyrus posūkį į sankryžą, kurioje eismas vyksta ratu) vairuotojas privalo iš anksto pasitraukti prie pat važiuojamosios kelio dalies, skirtos važiuoti ta kryptimi, atitinkamo krašto. Kelio ženklai ir (arba) horizontalusis ženklinimas gali šį reikalavimą pakeisti.

● Sukdamas į kairę (apsisukdamas) ne sankryžoje, vairuotojas privalo duoti kelią priešinga kryptimi važiuojančioms transporto priemonėms.

● Važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus