Apgadintas automobilis plovykloje – kaip gauti išmoką už padarytą žalą?

Atėjus pavasariui vairuotojai vis dažniau užsuka į specializuotas plovyklas. Neretai, ypač saulėtomis dienomis, prie jų galime pamatyti susidariusias eiles.

Draudikai teigia, kad išaugus eilėms prie plovyklų 30 proc. padaugėja žalų, registruojamų išvažiavus iš jų.

Statistika rodo, kad nusiplovus automobilį dažnai pasimato anksčiau nepastebėti apgadinimai, kurių galėjo atsirasti dėl įvairių priežasčių, ir tik kartais dėl to kaltos plovyklos.

„Kasmet ankstyvą pavasarį fiksuojame žalų nusiplovus automobilį piką. Išvažiavę iš plovyklos, klientai dažniausiai pamato lengvų įbrėžimų ant transporto priemonių kėbulų, durelių, ratlankių, pasitaiko apgadintų veidrodėlių ir valytuvų.

Tokiais atvejais nuostoliai vidutiniškai siekia 700 eurų“, – sako draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Kaip išsiieškoti žalą?

Jeigu žala padaryta plovykloje, surinkus tai įrodančius faktus, kurių pagrindinis – plovykloje įrengtos vaizdo kameros, už žalos sukėlimą atsako kaltininkas.

Paprastai plovyklos yra apsidraudusios bendrosios civilinės atsakomybės draudimu, ir esant abipusiam sutarimui pasirašoma pretenzija, kuria remdamasis draudikas atlygina žalą.

Tačiau ne visais atvejais plovyklos sutinka su padaryta žala, ir tam yra svarių priežasčių.

Pasak D. Trimonio, neretai pasitaiko, kad nuplovus automobilį pasirodo ankstesni apibraižymai, kurių dėl žiemai įprastų oro sąlygų ir purvino automobilio tiesiog nebūdavo matyti.

„Taip pat dažai gali pradėti luptis dėl nekokybiškai atliktų dažymo darbų. Per žiemą automobilis prisikaupia smėlio, akmenukų liekanų, kurios gali išlįsti plaunant kėbulą ir jį pažeisti.

Visais šiais atvejais nei plovykla, nei draudimas nuostolių neatlygintų“, – teigia „If“ transporto žalų grupės vadovas.

Jei kaltų nėra

Jei plovykla nėra apsidraudusi bendrosios civilinės atsakomybės draudimu ir nesutinka dėl savo kaltės, tokiu atveju gelbsti kasko.

Jei automobilio savininkas neturi šios apsaugos, vienintelis būdas išsiieškoti žalą – kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Kaip išvengti nuostolių?

„Norint išvengti nemalonių situacijų, patariame dažniau apžiūrėti automobilį, reguliariai jį plauti.

Ilgesnį laiką nusėdęs purvas, dulkės ar druska gali smarkiai pakenkti paviršiui ar net sukelti eroziją.

Prieš važiuojant į plovyklą reikėtų įsitikinti, ar visos detalės tvarkingos, pritvirtintos, ar veidrodėliai, degalų bako dangteliai uždaryti, nuimtos antenos.

Jei tokioje vietoje žalą jau esate patyrę, rekomenduojame prieš važiuojant į plovyklą automobilį nufotografuoti – kilus ginčui, turėsite aiškų įrodymą“, – apibendrina ekspertas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus