Ar tarnybinį automobilį vairuojantys vairuotojai kelyje elgiasi atsakingiau?

Ar vairuotojai linkę kelyje elgtis atidžiau, kai vairuoja ne nuosavą, o darbdavio jiems patikėtą automobilį? Atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad dažniausiai taip ir yra.

Beveik trys ketvirtadaliai apklaustųjų sutiko, kad didesnę atsakomybę bent iš dalies jaučia vairuodami būtent tarnybinį transportą.

„VW komercinis transportas“ atliktoje apklausoje dalyvavo 145 respondentai, iš kurių didžioji dauguma – vyrai (91,7 proc.).

Daugiau kaip pusė apklaustųjų (51 proc.) teigė turintys dešimties ir daugiau metų vairavimo patirtį. Nors beveik visi apklaustieji (97,2 proc) turi ir vairuoja nuosavus automobilius, dauguma (71,7 proc.) darbo reikalais važinėja tarnybiniu transportu.

Apklausos metu paaiškėjo, kad kelių eismo taisykles vairuotojai kiek dažniau yra linkę pažeisti vairuodami nuosavą automobilį.

Penktadalis iš jų (20 proc.) pripažino tai darantys dažnai. Kaip dažniausiai įvykdomus KET pažeidimus, įvardijo greičio viršijimą, kalbėjimą telefonu, posūkių nerodymą, ištisinės juostos kirtimą bei parkavimą neleistinoje vietoje.

Tuo tarpu vairuodami tarnybinį automobilį tik 11 proc. kelių eismo pažeidimus teigė darantys dažnai, o iš KET pažeidimų paprastai įvardindavo tik greičio viršijimą ir kalbėjimą telefonu.

44,8 proc. respondentų teigė, kad vairuodami tarnybinį automobilį, į avarinies situacijas jie patenka retai.

Vis dėlto, iš pasitaikančių jie įvardino neatsargų stabdymą, neatsargumą šalutiniame kelyje ir neatsargų rikiavimąsi. Tuo tarpu 20 proc. tvirtino, kad į tokias situacijas nepatenka niekada.

Beveik pusė (48,3 proc.) respondentų sutiko ir su teiginiu, kad vairuodamas tarnybinį automobilį, jie jaučia didesnę atsakomybę ir prie vairo yra atidesni, nei vairuodami nuosavą mašiną.

Dar 27,6 proc. su šiuo teiginiu sutiko iš dalies.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus