Automobilių perpardavėjai – kaip neužkibti ant jų kabliuko?

Automobilių verslas visuomet klesti. Pavasaris – ne išimtis, šiuo metų laiku dažnas vairuotojas pradeda žvalgytis naujos transporto priemonės. Vieni jas įsigyja automobilių salone, kiti remiasi rekomendacijomis ir perka iš pažįstamo asmens, na, o treti automobilio paiešką ir pirkimą patiki tarpininkams. Kokios tokio pirkimo rizikos ir privalumai, pasakoja ekspertas Marius Kuckailis.

Pasak „AutoAgento“ vadovo, naudoto automobilio pirkimas – savotiška loterija. O pagrindinė rizika yra nežinojimas, kokia yra tikroji automobilio būklė ir eksploatavimo istorija.

„Deja, galimybės sužinoti viską apie automobilį nėra. Kadangi pagrindiniai automobilio elementai (brangiausiai remontuojami), tokie kaip variklis, automatinė greičių dėžė, elektroniniai komponentai, yra nematomi plika akimi, gauta informacija, tikėtina, nebus 100 proc. tiesa.

Todėl, jei tik turite galimybę, tikrinkite net mažiausias smulkmenas: nuo kėbulo varžtų būklės ar šildymo veikimo iki to, kaip automobilis veikia važiuojant 30, 60 ar 100 km/val. greičiu.

Kiti svarbūs aspektai – finansiniai ir teisiniai. Pirmiausia, kokią sumą į sutartį perpardavėjas nori įrašyti. Dažniausiai tai būna mažesnė suma. Todėl, norėdami grąžinti automobilį, pvz., pastebėję netikėtai pasirodžiusių defektų, atgausite tik tą mažesniąją sumą, kuri nurodyta sutartyje.

Taip pat visada įsitikinkite, kad perpardavinėtojas parduoda automobilį savo arba valdomos ar atstovaujamos įmonės Lietuvoje vardu. Kitu atveju tiesiog neturėsite galimybės pareikšti pretenzijų dėl netinkamos būklės automobilio arba tai bus taip sudėtinga, jog nevertės tam skirti laiko ir išlaidų“, – dėstė M. Kuckailis.

Jo teigimu, esminė klaida, daroma renkantis automobilį iš perpardavinėtojų, – pirkimas remiantis emocijomis. Todėl patartina pasitelkti profesionalų pagalbą.

„Dažniausiai paslystama ant „emocinio kabliuko“. Pirkėjas randa patinkantį automobilį ir ieško priežasčių, kodėl jį pirkti. Į trūkumus žiūrima pro pirštus, o privalumai mintyse paryškinami.

Tačiau defektai ir atskleidžia visą tiesą apie automobilio tikrąją, o ne papasakotą būklę. Žmonės per dažnai pasikliauja tik savo žiniomis, perka automobilius, net nenuvarę jų nuodugniau patikrinti į servisą.

Tiesa, vieno prekinio ženklo ir modelio automobilio, kuris būtų labai geras ar labai blogas, nėra. Tai sugalvoti mitai. Kiekvienas automobilis yra individualus tuo, kad jis buvo eksploatuojamas skirtingų žmonių, kurie turėjo gerus arba blogus įpročius, skirdavo daug arba mažai dėmesio bei pinigų automobilio priežiūrai.

Nuo tokių dalykų ir priklauso automobilio būklė ir ar šis jums tarnaus ne vienerius metus“, – pasakojo ekspertas.

Specialistų pagalba nėra brangi, įsitikinęs M. Kuckailis. Tai garantija, kuri leis džiaugtis sėkmingu pirkiniu.

„Eksperto pagalba reikalinga norinti sutaupyti laiko, pinigų ir nervų. Ekspertai kiekvieną dieną susiduria su automobiliais ir žino, kur ir ko ieškoti bei kokiose vietose didžiausia apgaulės tikimybė. Be to, jie nesivadovauja emocijomis, mat automobilio ieško ne sau, todėl tiksliai įvertina visus automobilio privalumus ir trūkumus.

Tokių paslaugų kainos svyruoja nuo 40 eurų už vieno automobilio patikrą iki kelių tūkstančių eurų už reto ir brangaus automobilio paieškas visame pasaulyje. Vidutiniškai automobilį patikrinti gali kainuoti nuo 50 iki kelių šimtų eurų. O tai tikrai nėra didelė suma, palyginti su tuo, kiek galima prarasti pralošus šioje loterijoje.

Beje, nepamirškite, jog pigiau gerų automobilių niekas net ir Vokietijoje nepardavinėja. Visi žino automobilio kainą ir tikrai šio neatiduos pusvelčiui. Pigesni būna tik daužti, skendę, degę ar kitokį defektą turintys automobiliai. Be to, šie gali neturėti oro pagalvių, dalys gali būti keistos pigiomis taivanietiškomis ar, blogiausiu atveju, automobilis yra suvirintas iš kelių.

Žinoma, pasinaudoję perpardavinėtojų paslaugomis sutaupysite laiko, jų siūlomų mašinų kaina nebūna didžiausia rinkoje. Tačiau, kaip ir minėjau anksčiau, vadovaukitės šaltu protu ir savo išrinktą transporto priemonę leiskite įvertinti profesionalams. Taip neteks nusiviliti“, – teigė ekspertas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus