Baikeriui už greitį ir paslėptus valstybinius numerius – teisės vairuoti atėmimas ir bauda

Policijos pareigūnų sulaikytas baikeris ne tik prarado vairuotojo pažymėjimą už smarkiai viršytą greitį gyvenvietėje, tačiau turės didelių nemalonumų ir dėl to, kad motociklo valstybinį registracijos numerį buvo paslėpęs, kad kuo sunkiau būtų galima identifikuoti transporto priemonę.

Sekmadienį, liepos 7 d., apie 16.35 val. Kauno rajone, Karmėlavoje esančioje Vilniaus gatvėje, pareigūnai pastebėjo motociklą „Yamaha“, kuris važiavo stipriai didesniu, nei leistina greičiu.

Nustatyta, kad motociklininkas (gim. 1990 m.) važiavo net 136 km/val. greičiu, kuomet gyvenvietėje maksimalus leistinas greitis yra 50 km/val.

Tiesa, vairuotojui teks bauda ne tik už greičio viršijimą, bet ir už ne vietoj pritvirtintą valstybinio numerio ženklą.

Sustabdžius šio vyriškio kelionę, pastebėta, kad valstybiniai numeriai pritvirtinti visai ne ten, kur gamintojo numatyta, o taip, kad būtų sunku identifikuoti transporto priemonę.

Vyrui gresia bauda iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Per praėjusią savaitę Kauno policijos pareigūnai nustatė iš viso 70 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejus:

9 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val.;

40 – nuo 20 iki 30 km/val.;

12 – nuo 30 iki 40 km/val.;

6 – nuo 40 iki 50 km/val.;

dar 3 – daugiau nei 50 km/val.

Taip pat tikrintas ir transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Iš viso išaiškinti 5 neblaivūs automobilių vairuotojai. Taip pat nustatyti 3 neblaivių dviračių vairuotojai.

Liepos 4 d. apie 21.35 val. Kaune, Vandžiogalos pl., sustabdytas patikrinimui dviratininkas, kuriam įtartinai sunkiai sekėsi važiuoti dviračiu.

Patikrinus dviratininką alkoholio matuokliu, paaiškėjo to priežastis – vyras (gim. 1969 m.) buvo vidutinio girtumo laipsnio.

Reidas TV nuotr.

Matuoklis pareigūnams parodė 2,23 promiles, o pareigūnai dviračio vairuotojui – administracinių nusižengimų protokolą, pagal kurią teks susimokėti baudą galinčią siekti ir 200 eurų.

Liepos 7 d. apie 15.50 val. pareigūnams patruliuojant kelyje A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai 16 km, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Alfa Romeo“.

Bendraujant su pareigūnais nuo vairuotojo jautėsi panašus į alkoholį kvapas, tad nuspręsta pasitikrinti blaivumą alkoholio matuokliu. Šis parodė, kad pareigūnų nuojauta neapgavo – vyras, rizikuodamas tiek savo, tiek ir kitų gyvybėmis bei sveikata, vairavo automobilį būdamas apsvaigęs.

Vyrui (gim. 1987 m.) nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,88 prom.) ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusią savaitę pareigūnai užfiksavo 28 pėsčiųjų eismo dalyvių padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Lygiai tiek pat (28) užfiksuoti pavojingo ir chuliganiško vairavimo pažeidimai. Taip pat pareigūnai nustatė 6 asmenis, vairavusius transporto priemones, tačiau neturinčius teisės to daryti.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 14 eismo dalyvių (pernai iki liepos mėnesio pabaigos – 15), dar 403 sužeisti (pernai – 318). Primename, jog tokios bei panašios eismo saugumo užtikrinimo priemonės bus vykdomos ir toliau.

Kauno apskrities policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus