Bandė papirkti pareigūnus: lenkas siūlė 200 zlotų, girtas lietuvis – mėsos gaminių

Policijos pareigūnai negali atsikvėpti net savaitgaliais. Praėjusią parą užfiksuoti keli atvejai, kuomet už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET), siekiant išvengti atsakomybės, bandyta papirkti pareigūnus. Tiesa, atvejai neįprasti – siūlyta Lenkijos valiuta bei mėsos gaminiai.

Šeštadienio rytą, apie 9 val. 35 min., Lazdijų r., Kalėdiškių k., policijos pareigūnai pastebėjo įtarimų sukėlusį automobilį. Sustabdytą automobilį vairavo Lenkijos pilietis, gimęs 1991 metais.

Patikrinus automobilio dokumentus pastebėta eilė pažeidimų: lenkas vairavo išregistruotą transporto priemonę, prie kurios buvo pritvirtinti ne tai transporto priemonei išduoti valstybinio numerio ženklai, transporto priemonei nebuvo atlikta privalomoji valstybinė techninė apžiūra.

Siekiant išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimus, Lenkijos pilietis patruliui davė 200 zlotų kyšį.

Už tai Alytaus apskr. VPK Lazdijų r. PK Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 227 str. 4 d.

Kyšis – mėsos gaminiai

Praėjusią dieną papirkimo atvejis užfiksuotas ir sostinėje. Apie 16 val. 30 min. Vilniuje, Drujos g., policijos pareigūnai pastebėjo gatve vinguriuojantį automobilį.

Policijos pareigūnams kilo įtarimas, jog automobilį gali vairuoti neblaivus asmuo. Sustabdžius automobilį, įtarimai pasitvirtino – prie vairo sėdėjo 1961 metais gimęs vyras, kuriam nustatytas 2,49 prom. girtumas.

Viršijus 1,5 prom. gresia baudžiamoji atsakomybė. Neaišku, ar gresiančios atsakomybės baimė, ar dėl to, kad vairuotojas girtas ir nesupranta savo veiksmų pasekmių, tačiau policijos pareigūnams pasiūlė kyšį ir gana neįprastą.

Už tai, kad vairavo neblaivus, vyras Vilniaus apskr. VPK Patrulių rinktinės vyriausiesiems patruliams pasiūlė mėsos gaminius, buvusius automobilyje.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 4d. ir 281 str. 7 d.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus