Baudos už greičio viršijimą iki 10 km/val. – perteklinė vairuotojų kontrolė ar būtinybė?

Valdžia ruošia dar vieną saugiklį greičio mėgėjams. Šį kartą net ir tiems, kurie greičio pedalą mėgsta spustelėti net ir nesmarkiai.

Dabar viršijus greitį iki 10 kilometrų per valandą vairuotojams dalinti tik įspėjimai, tačiau juos gali pakeisti baudos.

Bausmė už minimaliai viršytą greitį

Realybė tokia, kad vairuotojai važiuoja greičiau, nei leidžia ženklai. Valdžia užsimojo tokį piktnaudžiavimą sustabdyti.

Netrukus net ir menkiausias greičio viršijimas gali užtaukti baudą.

„Pavyzdžiui, mieste 10 km/val. skirtumas gali nulemti ir žmogaus gyvybę, užmiestyje 90 km/val. greitis ar 110 km/val. – ne toks jau didelis skirtumas.

Dėl to yra siūloma svarstyti, gal griežtinti kontrolę, kad kiekvienas pažeidimas būtų fiksuojamas, nes tokiu būdu mieste žuvusiųjų būtų mažiau“, – teigė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Valdžia tiki, kad tokiu būdu gali sumažėti žuvusiųjų skaičius keliuose. Lietuvos tikslas – iki 2050-ųjų metų nei vieno žuvusio keliuose.

Kokios baudos laukia?

Kokio dydžio bauda pažeidėjams bus taikoma viršijus greitį iki 10 km/val. – kol kas nenuspręsta.

Patys vairuotojai pateikia skirtingas nuomones dėl naujų apribojimų.

„Nepaisymas maksimalaus leistino ir nepasirinkimas saugaus greičio – viena iš pagrindinių eismo įvykių, kuomet nukenčia žmonės, žūsta žmonės keliuose, priežastis.

Todėl reikia galvoti apie priemones, kurios būtų labiau veiksmingesnės ir paveiktų vairuotojų sąmonę paisyti Kelių eismo taisyklių, laikytis leistino ir saugaus greičio, manau, yra gerai“, – teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) viršininkas Vytautas Grašys.

Jeigu Vyriausybė pritartų siūlymui bausti minimaliai greitį viršijančius vairuotojus naujos baudos pradėtų galioti nuo kitų metų rudens.

Plačiau – LNK žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. AŠ
    14 liepos, 11:41

    Tai tik dar vienas būdas surinkti į biudžetą daugiau pinigų,prisidengus žmonių saugumu,nes mokesčių kelti kol kas dar nedrysta.

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus