Birželio 12-oji: daugiau nei dešimt eismo įvykių

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, birželio 12 dieną, trečiadienį, 14-oje eismo įvykių sužeista 15 žmonių.

Užregistruota 10 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė, 4-iuose iš šių įvykių dalyvavo dviračių vairuotojai.

Daugiausia nukentėjo vairuotojų – 6 (2 mopedų, 1 motociklo), taip pat 4 dviračiais važiavę asmenys. Vilniuje ir Šiauliuose (pėsčiųjų perėjoje) į įvykius pateko ir juose sužeisti 2 pėstieji.

Dauguma eismo įvykių (10) įvyko didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje (4), Kaune (3), Šiauliuose (2) ir Panevėžyje (1). Per parą iš viso, pirminiais duomenimis, užregistruoti 72 eismo įvykiai.

Trečiadienio ryte (7.05 val.) Vilniuje, ties Kalvarijų ir Žvalgų gatvės sankryža, stotelėje, miesto maršrutinio autobuso „Solaris“ salone pargriuvo neblaivus keleivis. 44 metų vyras (galvos sumušimai) nuvežtas į ligoninę, jam, pirminiais duomenimis, nustatytas sunkus girtumas.

Taip pat po septintos (7.20 val.) Kaune, Šilainiuose, 9-ojo Forto gatvėje, iš teritorijos atbulas važiuodamas automobilis „BMW X3“, vairuojamas 40 metų vyro, susidūrė su dviračiu.

Nukentėjo juo važiavęs 39-erių vyras, kuris nuvežtas į ligoninę.

Prieš pusę devynių ryto Vilkaviškyje, Vytauto ir Rimgaudo gatvių sankryžoje, pagrindiniu keliu dviračiu važiavusio vyro nepraleido ir su juo susidūrė iš šalutinio kelio išvažiavęs automobilis „Kia Clarens“, vairuojamas 53 metų vyro.

Nukentėjo dviračiu važiavęs 73-ejų vyras, jis nuvežtas į ligoninę.

Po vienuoliktos ryto Prienuose, Žemaitės gatvėje, į automobilį „VW New Beetle“, vairuojamą 37-erių vyro, atsitrenkė iš šalutinio kelio išvažiavęs mopedas (be valstybinio numerio ženklo).

Sužeistas jį vairavęs 45 metų vyras paguldytas į ligoninę, tikrintis blaivumą jis atsisakė.

Popietę Šiauliuose, Tilžės ir Vytauto gatvių sankryžoje, reguliuojamoje šviesoforu, į kairę sukdamas automobilis „Ford Mondeo“, vairuojamas 20 metų vaikino, kliudė pėsčiųjų perėja ėjusią 57 metų moterį (paskirtas ambulatorinis gydymas).

Pavakarę taip pat Šiauliuose, Liejyklos gatvėje, pėsčiųjų ir dviračių take susidūrė du dviračiais važiavę asmenys, vienas jų iš įvykio vietos pasišalino. Sužeista 62 metų moteris, ji dėl rankos lūžio paguldyta į ligoninę.

Apie trečią po pietų Panevėžyje, Aguonų ir Žalgirio gatvių sankryžoje, neturinčio teisės vairuoti 49 metų vyro vairuojamas mopedas „Alpha“, išvažiavęs iš šalutinio kelio, atsitrenkė į važiavusio miesto maršrutinio autobuso „Mercedes-Benz“ dešinįjį šoną. Nukentėjęs mopedo vairuotojas nuvežtas į ligoninę.

17 val. Lentvaryje (Trakų r.), Lauko ir Vilties gatvių sankryžoje, iš šalutinio kelio išvažiuodamas automobilis „VW Passat“ susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu 57 metų vyro vairuojamu „Volvo XC90“.

Po susidūrimo „Volkswagenas“ atsitrenkė į kelio ženklą ir namo tvorą. Įvykyje nukentėjo šio automobilio 25-erių ir 30 metų keleiviai. „Volkswageną“ vairavusiam 30-mečiui vyrui, pirminiais duomenimis, nustatytas 0,6 promilės neblaivumas.

Prieš šeštą vakaro Kaune, V. Krėvės prospekte, iš teritorijos išvažiuodamas automobilis „VW Golf“ (pažymėtas skiriamuoju žaliu klevo lapo ženklu), vairuojamas 20 metų merginos, sukėlė avarinę situaciją, dėl to pagrindiniu keliu tiesiai važiavusio motociklo vairuotojas, vengdamas susidūrimo, staigiai stabdė, keitė važiavimo kryptį, nesuvaldė vairuojamos transporto priemonės ir apvirto. 29 metų motociklo vairuotojas po įvykio nuvežtas į ligoninę.

Vakare (apie 19.38 val.) Vilniaus rajone, Rakonių kaime, Pirtininkų gatvėje, 24 metų vaikino vairuojamas automobilis „Ford Focus“ tiesiame ruože įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kur susidūrė su motobloku „Tiller“, kuris nuo smūgio nuvažiavo nuo kelio.

Sužeistas šią transporto priemonę vairavęs 67-erių vyras, jis paguldytas į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į keletą Kelių eismo taisyklų reikalavimų:

♦ Prieš pradėdamas važiuoti, prieš persirikiuodamas ir kitaip keisdamas važiavimo kryptį, vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu, ir duoti kelią (nekliudyti) kitiems eismo dalyviams.

♦ Įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančioms transporto priemonėms (dviračiams ir kitoms).

♦ Išvažiuodamas iš kelio, vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančioms transporto priemonėms (dviračiams ir kitoms).

♦ Persirikiuodamas vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms gretima eismo juosta ta pačia kryptimi. Jeigu ta pačia kryptimi važiuojančios transporto priemonės persirikiuoja kartu, vairuotojas privalo duoti kelią dešinėje esančiai transporto priemonei.

♦ Prieš sukdamas į dešinę, į kairę arba apsisukdamas (išskyrus posūkį į sankryžą, kurioje eismas vyksta ratu) vairuotojas privalo iš anksto pasitraukti prie pat važiuojamosios kelio dalies, skirtos važiuoti ta kryptimi, atitinkamo krašto. Kelio ženklai ir (arba) horizontalusis ženklinimas gali šį reikalavimą pakeisti.

♦ Reikia sukti taip, kad įvažiuodama į važiuojamųjų kelio dalių sankirtą ir išvažiuodama iš jos transporto priemonė neatsidurtų priešpriešinio eismo juostoje. Jeigu sukti leidžiama keliomis eismo juostomis, vairuotojas privalo sukti taip, kad nekliudytų sukančiajam gretima eismo juosta.

♦ Sukdamas į kairę (apsisukdamas) ne sankryžoje, vairuotojas privalo duoti kelią priešinga kryptimi važiuojančioms transporto priemonėms.

♦ Jeigu eismas labai intensyvus ir visos eismo juostos užimtos, keisti eismo juostą leidžiama tik prireikus pasukti, apsisukti ar sustoti.

♦ Važiuodamas atbulas, vairuotojas privalo duoti kelią kitiems eismo dalyviams.

♦ Kai transporto priemonių važiavimo trajektorijos kertasi, o važiavimo tvarka Kelių eismo taisyklėse neaptarta, kelią privalo duoti vairuotojas, kuriam transporto priemonė artėja iš dešinės.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus