Birželio 6-ąją – transporto priemonių susidūrimai, nuvažiavimai nuo kelio, nukentėję nepilnamečiai

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, birželio 5 d., trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo 78 eismo įvykius, 10-tyje iš jų nukentėjo žmonės. Žuvo 1 eismo dalyvis, 14 sužeista.

Tarp nukentėjusiųjų – daugiausia vairuotojų ir keleivių. 2-uose įvykiuose sužeisti dviračiais važiavę 23-ejų mergina ir 12 metų berniukas.

Viename įvykyje (Kaišiadorių rajone), susidūrus automobiliams, sužeisti 4 žmonės.

Trečiadienio vakare (apie 20.15 val.) Molėtų rajone, Gaidamonių kaime, kelyje Alanta–Klabiniai–Dapkūniškiai (žvyrkelis), į dešinę pusę nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis „Opel Astra-G-CC“.

Šalia jo rastas sužeidimus patyręs 34 metų vyras, kuris mirė greitosios medicinos pagalbos automobilyje vežamas į ligoninę.

Po dešimtos ryto Klaipėdoje, Liepojos gatvėje, miesto maršrutinio autobuso „MAN“ 59 metų vairuotojas staigiai stabdė prieš pėsčiųjų perėją, nes į ją netikėtai įbėgo pėsčioji, tuo metu autobuso salone pargriuvo keleivė. Nukentėjusi 70 metų moteris nuvežta į ligoninę.

Popietę (apie 12.26 val.) Panevėžyje, Amerikos ir Saulėtekio gatvių sankryžoje, vairuojamo mopedo „Gilera“ nesuvaldė ir su juo važiuojamojoje kelio dalyje apvirto 16 metų paauglys (teisę vairuoti turi). Įvykio metu nukentėjo jis pats ir kartu važiavusi vienmetė keleivė.

Pavakarę (apie 16.45 val.) Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje, 45 metų vyro, neturinčio teisės vairuoti, vairuojamas automobilis „Ford Mondeo“, sukdamas į kairę, nepraleido priešpriešiais važiavusio motociklo „Honda CB 400“ ir su juo susidūrė.

Sužeidimus patyrė motociklą vairavęs 60 metų vyras, jis paguldytas į ligoninę.

Apie 16.50 val. Šalčininkų rajone, Naujadvario kaime, nuo kelio Pašalčiai–Naujadvaris nuvažiavo ir griovyje apvirto automobilis „VW Passat“, vairuojamas neturinčio teisės vairuoti 21 metų vaikino.

Nukentėjo vairuotojas ir 48 metų keleivė (paguldyta į ligoninę). Dar viena 36-erių keleivė nenukentėjo.

Pavakarę (apie 17.06 val.) Kaišiadorių rajone, Avilių kaime, kelyje Kaišiadorys–Žiežmariai, krovininis automobilis „Ford Tranzit“, vairuojamas 22 metų vaikino, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, susidūrė su pagrindiniu keliu važiavusiu „Audi A4“, vairuojamu 33 metų moters.

Abi transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio. Įvykio metu sužeisti 4 žmonės: vairuotojai ir automobilio „Audi“ keleiviai, 59-erių moteris ir 8 mėnesių berniukas. Visi nukentėjusieji nuvežti į ligoninę.

Prieš šeštą vakaro (17.43 val.) Kaune, Ežero gatvėje, automobilis „Nissan Almera Tino“, vairuojamas neblaivaus (nustatytas 0,91 promilės) 18 metų vaikino, kelio vingyje į kairę įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą, kur susidūrė su važiavusiu automobiliu „Suzuki Grand Vitara“, vairuojamu 46-erių moters.

Per eismo įvykį nukentėjo pirmojo automobilio 14 metų keleivė (paguldyta stebėti į ligoninę).

Beveik tuo pačiu metu (17.50 val.) dar viename eismo įvykyje dalyvavo neblaivus vairuotojas. Rokiškio rajone, Sodelių kaime, kelyje Rokiškis–Juodupė–Onuškis–Ilzenbergas, neblaivaus (2,49 promilės girtumas), neturinčio teisės vairuoti vairuoti (nėra jos įgijęs) 30 metų vyro vairuojamas automobilis „Opel Astra“ atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Opel Meriva“.

Nukentėjo pastarojo automobilio 23 metų keleivė ir pirmojo „Opelio“ vairuotojas, abu nuvežti į ligoninę.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į Kelių eismo taisyklių reikalavimą, kuriame akcentuota: 

draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės, taip pat neblaiviems, apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų ar nepasinaudojusiems teisės aktų nustatytu privalomu kasdieniu poilsiu.

Taip pat neleidžiama vairuoti susirgus ar pavargus, jeigu dėl to gali kilti pavojus eismo saugumui, duoti transporto priemonę vairuoti asmenims, kurie yra paveikti bent vieno iš pirmiau nurodytų veiksnių arba neturi teisės vairuoti šios transporto priemonės.

Vairuodamas transporto priemonę, vairuotojas privalo laikytis vairuotojo pažymėjime nurodytų sąlygų

Šiomis dienomis Lietuvoje tvyrant aukštai temperatūrai prašome:

► Vairuotojai, nesėskite prie transporto priemonės vairo ir nevažiuokite, jeigu esate pavargęs, jaučiate, kad Jūsų sveikatos būklė ne tokia, kaip įprasta.

► Automobilyje nepalikite vienų vaikų, vyresnio amžiaus žmonių.

►Turėkite su savimi vandens atsigerti.

► Jeigu stovinčioje transporto priemonėje paliekate gyvūną augintinį, užtikrinkite jo saugumą.

Saugokime save ir rūpinkimės tais, kurie šalia mūsų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus