Bus teisiamas buvęs „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovas

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje buvęs laikinasis viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius V. U. kaltinamas didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų suklastojimu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai , o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuras Kęstutis Greiciūnas.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, V. U. nuo 2016 balandžio iki 2018 metų rugsėjo buvo atsakingas už „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ apskaitos organizavimą bei apskaitos dokumentų ir apskaitos registrų išsaugojimą.

Įtariama, kad jis, pateikdamas į apskaitą įtraukti neturinčius juridinės galios bei žinomai suklastotus apskaitos dokumentus dėl neįvykusių ūkinių-finansinių operacijų, tyčia apgaulingai tvarkė šios įstaigos buhalterinę apskaitą.

Manoma, kad kaltinamasis surašydavo netikras pirkimo–-pardavimo sutartis, pagal kurias jo vadovaujama įstaiga pirko įvairias veiklai reikalinga medžiagas ir prekes, nors iš tiesų šie sandoriai neįvyko ir tokiu būdu tyčia pasisavino svetimą, jo žinioje buvusį „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ didelės vertės turtą – 20 tūkst. eurų.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkai – Susisiekimo ministerija ir Anykščių rajono savivaldybė.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus