Dar niekada nebuvo taip lengva: teises praranda ne tik girti, bet ir plepantys telefonu

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai keliuose nuolat kontroliuoja vairuotojus bei pėsčiuosius, užtikrindami sklandų ir saugų eismą. Didžiausia policijos pareigūnų siekiamybė – išvengti eismo įvykių bei žmonių aukų.

Todėl eismo dalyvių kontrolių metu, ypatingas dėmesys skiriamas grėsmę keliantiems vairuotojams: neblaiviems, neturintiems teisės vairuoti, viršijantiems leistiną važiavimo greitį, vairuojant blaškantiems dėmesį mobiliojo ryšio priemonėmis.

Vykdydami eismo dalyvių kontrolę Telšių, Kelmės, Mažeikių ir Akmenės rajonuose, policijos pareigūnai pirmosiomis žiemos dienomis ir toliau iš eismo eliminuoja neblaivius vairuotojus.

Nustačius didesnį nei 1,50 promilės girtumą, pažeidėjai patraukiami baudžiamojon atsakomybėn, o esant lengvam girtumo laipsniui, atsako administracine tvarka.

Nors neblaivių vairuotojų laukia rimti nemalonumai, nepaisant to, jų keliuose vis nemažėja. Policijos pareigūnai taip pat pastebi, kad dėl girtumo praradę teisę vairuoti, tie patys asmenys demaskuojami vairuojantys be teisių.

„Girtų vairuotojų eliminavimas iš eismo – viena didžiausių siekiamybių, užtikrinant saugų eismą. Labai didelis dėmesys skiriamas ir teisės vairuoti neturintiems asmenims, kurie neretai prie vairo sėda teisę praradę dėl girtumo“, – apie neblaivių vairuotojų kontrolę pasakojo Kelių policijos skyriaus pareigūnai.

Mažeikiuose buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo teisės vairuoti neturintis, neblaivus vyras (gimęs 1976 m.). Vairuotojui nustačius 0,77 promilės girtumą, paaiškėjo, kad teisę vairuoti dėl girtumo jis prarado praėjusį mėnesį.

Vis gi, policijos pareigūnų demaskuotas vairuotojas nepasimokė iš savo klaidos ir prie vairo vėl sėdo girtas. Tačiau šį kartą asmuo prie vairo sėdo ne tik neblaivus, bet ir neturėdamas teisės vairuoti, kai tokia teisė yra atimta.

Kelių policijos pareigūnai nuolat fiksuoja ir vairuojant rankomis mobiliaisiais telefonais besinaudojančius vairuotojus.

Vienas tokių asmenų (gimęs 1970 m.) šiais metais tokį pažeidimą padarė trečią kartą.

Mažeikiuose gyvenančiam vyrui trečias kartas nemelavo, už pakartotinai padarytą pažeidimą, jam buvo taikyta sankcija – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 1 mėnesiui ir paskirta maksimali, 90 eurų bauda.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus