Daugiau nei 130 vairuotojų teko pabendrauti su Kauno pareigūnais

Ketvirtadienį, rugpjūčio 2 d., daugiau nei šimtui itin skubėjusių kauniečių kelionė visgi kiek prailgo – jiems teko pabendrauti su Kauno apskrities pareigūnais.

Visame mieste, pasirinkę avaringiausias ir pavojingiausias vietas, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KPV) pareigūnai aktyviai vykdė viešą ir neviešą policinę priemonę, skirtą vairuotojų daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams užkardyti ir išaiškinti.

Priemonės metu  užfiksuota daugiau nei 130 transporto priemonių vairuotojų, kurie viršijo nustatytą maksimalų leistiną greitį.

Iš viso užfiksuoti 134 greičio viršijimo atvejai. 5 transporto priemonių vairuotojai greitį viršijo nuo 10 km/h iki 20km/h, už tai gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 30 eurų.

Dar 88 vairuotojai užfiksuoti viršijantys greitį daugiau nei 20 km/h, bet mažiau nei 30km/h. Jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai bei gresia bauda iki 90 eurų.

Net 30 vairuotojų priemonės metu užfiksuoti viršijantys maksimalų leistiną greitį nuo 30 km/h iki 40 km/h. Transporto priemonių vairuotojams gresia bauda iki 170 eurų.

Taip pat užfiksuoti 9 vairuotojai, kurie greitį viršijo nuo 40 km/h iki 50 km/h. Už tokį Kelių eismo taisyklių pažeidimą skiriama bauda iki 230 eurų.

Nors daugelis vairuotojų, viršijusių greitį, teisės vairuoti transporto priemonės neprarado,  buvo užfiksuoti du asmenys, kurie už pažeidimą atsakys ne tik pinigine bauda, bet ir teisės vairuoti atėmimu.

Abu vairuotojai greitį viršijo daugiau nei 50 km/h, o tai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 6 d. užtraukia baudą iki 550 eurų ir teisės vairuoti atėmimą iki 6 mėnesių.

„Daugelis vairuotojų teisinasi skubėję, tačiau šis neapdairus ir neatsakingas poelgis gali pasibaigti skaudžiu eismo įvykiu. Ne tik pats vairuotojas, bet ir kiti eismo dalyviai gali būti sužaloti ar net žūti.

Tikimės, jog pareigūnų sustabdyti vairuotojai taps sąmoningesni ir atsargesni ne tik dėl savo, bet ir dėl aplinkinių saugumo“, – teigia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius, primindamas, kad tokios priemonės itin aktyviai bus vykdomos ir toliau, ypač artėjant naujiems mokslo metams, kuomet į kelius išeis mažiausieji eismo dalyviai.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus