Degalinėse ne tik degalai, bet ir nereceptiniai vaistai

Nuo vasario pradžios viename prekybos tinkle ir vieno tinklo degalinėse jau galima nusipirkti nereceptinių vaistų: nuo skausmo, karščiavimo, skrandžio negalavimo, žarnyno, alergijos ir infekcijos.

Laikantis įstatymų, nereceptinių vaistų negalima savarankiškai pasiimti nei prekybos salėje, nei savitarnos kasose.

Taip pat pirkėjai gali įsigyti ne daugiau kaip vieną to paties pavadinimo nereceptinio vaisto pakuotę.

„Žmonės perka nereceptinius vaistus, yra visokiausių paklausimų dėl vienokių ar kitokių pavadinimų, bet, remiantis įstatymu, kaip ir negalime rekomenduoti ar konsultuoti vaistų klausimais“, – teigė Jaroslavas Snarskis, „Circle K Lietuva“ kategorijų vadovas.

Prekybininkai suskaičiavo, kokių ir kiek vaistų žmonės pirko.

Kaip ir visoje Europoje paklausiausias vaistas yra malšinantis skausmą.

„Kasininkų paprastose kasose prašo dažniausiai, ką matome iš pardavimo duomenų: vaistų nuo skausmo, ir nuo visų parduotų nereceptinių vaistų kiekio yra apie 50 proc. Skaičiuojame, kad iš viso per tą mėnesį laiko esame pardavę virš 2 tūkst. pakuočių“, – teigė Paulius Stonis, „Maxima LT“ atstovas.

Daugiausiai vaistų pirko didesnėse tinklo parduotuvėse, nors buvo manoma, kad mažesniuose miestuose, kur mažiau vaistinių, nereceptiniai vaistai bus paklausesni.

Degalinės ir parduotuvės gali prekiauti 49 skirtingais pavadinimų vaistais.

Kiekvienas tinklas pasirenka, kiek ir kokiais nereceptiniai vaistais nori prekiauti, ir sąrašą suderina su Sveikatos apsaugos ministerija.

Kol kas kiti prekybos tinklai prekiauti vaistais neskuba, prekyba medikamentais užtruko ir kitose degalinėse.

LNK žinių kalbinti vairuotojai teigė, kad kol kas apie tokią galimybę yra tik girdėję, tačiau tokią paslaugą vertina palankiai.

„Aš manau, gerai, degalinių vis tik yra daugiau, negu vaistinių, žmonėms bus lengviau. Vaistinės ne visos dirba visą parą“, – teigė kalbintas vairuotojas.

Visi nereceptiniai medikamentai parduodami ne jaunesniems nei 16 metų asmenims.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus