Dėl vairavimo esant neblaiviam – kaltinamųjų suolas buvusiam prokurorui

Generalinėje prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir Vilniaus apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla.

Joje kaltinimai dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio pareikšti buvusiam Generalinės prokuratūros prokurorui Dainiui Baraniūnui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų gruodžio 5 d. rytą Vilniuje, Rinktinės – Žvejų g. sankryžoje, automobilis „Mitsubishi Outlander“, kurį vairavo D. Baraniūnas, atsitrenkė į pakelės šviesoforą.

Atvykus į įvykio vietą policijos pareigūnams ir patikrinus vairuotojo blaivumą alkotesteriu nustatyta, kad jis yra neblaivus (2,79 prom. alkoholio).

Dėl šio įvykio iš karto pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį – kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Kaltinamasis kaltę pripažįsta ir gailisi.

Už Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 dalyje numatytą nusikalstamą veiką – vairavimą kelių transporto priemonę apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės – numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Taip pat dėl šio įvykio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio nurodymu nedelsiant buvo pradėtos tokiais atvejais numatytos vidinės procedūros, kurių metu buvo priimti sprendimai dėl prokuroro nušalinimo nuo pareigų bei tarnybinio patikrinimo pradėjimo.

Baigus tarnybinį patikrinimą generalinis prokuroras 2018 m. gruodžio 27 d. pasirašė įsakymą, kuriuo D. Baraniūną atleido iš pareigų.

Toks sprendimas buvo priimtas susipažinus su baigto tarnybinio patikrinimo išvada ir teikimu dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus