Demaskavo: Visagino ir Rokiškio raj. merai naudojosi tarnybiniais automobiliais

Buvusi Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė ir buvęs Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, kai tarnybiniu transportu pasinaudojo ne tarnybinėms reikmėms.

Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Važiavo į mugę

Tiriant nustatyta, kad pernai gruodį savivaldybės administracijos darbuotojo vairuojamu tarnybiniu automobiliu D. Štraupaitė iš Visagino vyko į Didžiąją kalėdinę Vilniaus mugę ir atgal.

VTEK nenustatė, kad tądien – šeštadienį – tuometinė merė būtų atlikusi savo tarnybines funkcijas ir savivaldybės automobilio būtų reikėję jos kompetencijai priskirtų pareigų vykdymui.

Dalyvavo agitacijoje

Taip pat tyrimo duomenys rodo, kad šių metų vasarį A. Vagonis savivaldybės administracijos darbuotojo vairuojamu tarnybiniu automobiliu vyko į Lietuvos radijo ir televizijos biure vykusį savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos filmavimą Kaune.

Galimybė dalyvauti visuomeninio transliuotojo filmavime A.Vagonui buvo suteikta kaip rinkimuose dalyvaujančiam kandidatui, o ne kaip Rokiškio rajono savivaldybės merui.

Todėl, VTEK vertinimu, minėtoji kelionė į Kauną negali būti vertinama kaip tarnybinė užduotis – šiuo atveju jis turėjo naudotis asmeniniu transportu.

Turės kompensuoti išlaidas

VTEK siūlo dabartiniams Visagino ir Rokiškio rajono savivaldybių merams inicijuoti savivaldybių patirtų išlaidų, susidariusių dėl neteisėtų D.Štraupaitės ir A.Vagonio veiksmų pasinaudojus šių savivaldybių darbuotojų vairuojamu tarnybiniu transportu, kompensavimą.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus