Dyzelino kaina kopia aukštyn, benzinas – pinga

2018 metų sausio mėnesį buvo užfiksuotas stiprus degalų kainų šuolis, kurį lėmė Vyriausybės sprendimas nuo metų pradžios padidinti akcizą dyzeliniam kurui.

Pricer.lt degalų kainų tyrimas vasario mėnesį parodė, kad per mėnesį dyzelino kainos degalinėse toliau kilo, o benzinas pradėjo pigti.

Dyzelinas

Per mėnesį dyzelinas ir toliau brango daugelyje degalinių. Brangimo lyderis – degalinė „Algauda“, čia kaina kilo 1,84 %. Stipriausiai atpigo degalinėje „Neste“ – 0,71 %, kuri pradėjo kainų mažinimo kompaniją ir sumažino ne tik dyzelino, bet ir benzino kainą.

Vasario 8 dieną, tarp tyrime dalyvaujančių degalinių, pigiausiai dyzelino buvo galima nusipirkti Kaune „Jozitoje“ (0,99 euro), Vilniuje – „Skule“ (1,07 euro).

Brangiausiai dyzelinu prekiavo degalinės „Circle K“ (buvęs „Statoil“) ir „Viada“ (buvęs „Lukoil“), čia 1 litras dyzelino kainavo 1,166 ir 1,157 euro atitinkamai, per mėnesį kaina pakilo 2 centais.

Benzinas

Kitokia situacija rinkoje su pigiausio benzino kainomis. Per mėnesį labiausiai benzinas atpigo degalinėje „Neste“ (-4,96 %).

Tyrimo metu pigiausiai A95 oktaninio skaičiaus benzinas kainavo degalinėje „Jozita“ – 1,09 euro, vilniečiai pigiausią benziną perka 5 centais brangiau, už 1,14 euro degalinėje „Skulas“.

Brangiasiai tyrimo metu benzinas kainavo degalinęje „Circle K“ – 1,236. Situacija nesikeičia, kaip ir anksčiau kauniečiai už degalus gali mokėti ženkliai pigiau nei vilniečiai

Pigiausia degalinė

Pricer.lt vasario mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje, tiek benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos – užfiksuotos mažiausios.

Vilniuje , kaip ir sausį mažiausios kainos degalinėje „Skulas“. Degalai brangiausi – degalinėje „Circle K“.

„Neste“, „Skulas“ ir „Jozita“.

Skirtingos kainos to paties ženklo degalinėse

Tyrimo metu užfiksuota: kainos stipriai skiriasi ir to pačio pavadinimo degalinėje, tame pačiame mieste.

Vairuotojai turėtų būti ypač atidūs ir stebėti kokios yra realios kainos, jų pasirinktoje degalinėje, o ne koks yra bendras degalinių tinklo kainų įvaizdis.

Tyrimo metu užfiksuota, kad degalinėje „Circle K“ Geležinio Vilko gatvėje dyzelinas kainavo 1,138 euro, o to pačio pavadinimo degalinėje Goštauto gatvėje jau 1,166 euro.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus