Eksperimentas baigėsi – Vilnių apstatys naujais greičio matuokliais?

Rugsėjo pabaigoje Vilniuje, Konstitucijos prospekte išdygusio greičio matuoklio – nebėra. Sąlyginiai neseniai savo intensyviu blyksėjimu gąsdinęs greičio matuoklis jau kuris laikas, kaip dingęs.

Tą jau spėjo pajusti ir vairuotojai: tik atsiradus moderniam ir dar nematytam greičio matuokliui, vairuotojai Konstitucijos prospekte, kaip reikiant sumažino greitį.

Šiame kelyje leistinas greitis – 50 km/val., tačiau eismas įprastai judėdavo 10-20 km/val. greičiau, todėl pirmosios dienomis naujasis greičio matuoklis blyksėjo it pašėlęs.

Visgi jau kuris laikas dingus matuokliui, pastebima, kad vairuotojai grįžta prie senų įpročių – eismas juda kiek greičiau, nei tuomet, kai stovėdavo matuoklis.

Tačiau klausimas, kiek ilgai tai tęsis – Vilniuje tokių matuoklių jau artimiausiu metu gali atsirasti kur kas daugiau.

Tokio matuoklio vairuotojai dar nematę

Vilniaus miesto savivaldybė kol kas susilaiko nuo komentarų, kur dingo minėtas greičio matuoklis.

Anksčiau teigta, kad tai yra eksperimentinis matuoklis. Verta pripažinti, kad tokio kompleksinio greičio matuoklio Vilnius dar nebuvo matęs.

Skyrėsi ne tik matuoklio išvaizda nuo įprastų stacionarių greičio matuoklių, bet ir funkcijos: jis matuoja ne tik leistiną greitį viršijančius vairuotojus, tačiau stebi viešojo transporto eismo juostą ir maža to – šviesoforo signalus.

Bandomasis matuoklis fiksavo transporto priemones, judančias A juosta – ar tai būtų lengvasis automobilis, taksi, ar viešasis transportas. Taip pat transporto priemones, kurios kirsdavo sankryžą užsidegus draudžiamos spalvos šviesoforo signalui.

Iš pradžių buvo teigiama, kad bandymo stadija netrukus baigsis ir matuoklis pradės veikti pilnu pajėgumu.

Kada ir kiek?

Dingus matuokliui, tikėtina, pasibaigė bandymo laikotarpis. Atsižvelgus, kaip masiškai matuoklis blyksėjo blykste, fiksuojant Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančius vairuotojus, naivu tikėtis, jog jis nepateisino lūkesčių.

Tikėtina, jog tokių matuoklių, tik ne eksperimentinių, Vilniuje artimiausiu metu turėtų atsirasti kur kas daugiau. Juolab, tokių minčių neslėpė nei sostinės vadovai, nei eismą prižiūrintys specialistai.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksejus Apanovičius jau tuomet teigė, kad yra numatyta greičio matuoklių plėtra ir yra numatytos preliminarios 4-5 vietos.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus