FNTT krečia vieną populiariausių taksi ir pavėžėjimo bendrovių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba atlieka vienos stambiausių sostinės taksi ir pavėžėjimo paslaugų bendrovės, teikiančios paslaugas visoje Lietuvoje, ikiteisminį tyrimą.

Atlikus ūkinės finansinės veiklos tyrimą gauta duomenų, kad išmaniosios programėlės kūrėjas per kelerius metus galėjo gauti 1,7 mln. eurų neapskaitytų pajamų.

Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį įtariamasis išvengė sumokėti 435 tūkst. eurų pelno ir pridėtinės vertės mokesčių.

Susipažinęs su duomenimis apie nesumokėtus mokesčius, įtariamasis savanoriškai atlygino valstybei padaryta žalą ir į valstybės biudžetą pervedė daugiau nei trečdalį milijono eurų.

Didelės apimties, sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl teikiant taksi ir pavėžėjimo paslaugas gautų nelegalių pajamų yra tęsiamas, įtarimai pareikšti 26 asmenims.

Tyrimo metu surinkti duomenys, kad per porą metų išmaniosios taksi iškvietimo programėlės naudojimo daugiau nei 500 taksi vairuotojų pervežė visoje Lietuvoje apie 3 mln. klientų. Skaičiuojama, kad už suteiktas paslaugas keleiviai sumokėjo 12,5 mln. eurų.

Tiksli nesumokėtų pelno ir pridėtinės vertės mokesčio sumas bus nustatyta atlikus kiekvieno taksi automobilio ir pavėžėjimo paslaugas teikusio juridinio asmens ūkinės finansinės veiklos tyrimus.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus