FNTT pričiupo autoprekeivį: neteisėtai perpardavinėjo daužtus iš JAV automobilius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame klaipėdietis, specialiai pasinaudodamas Lietuvoje neregistruota Jungtinės Karalystės bendrove, neteisėtai pardavė 600 iš Jungtinių Amerikos Valstijų atgabentų automobilių.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI).

Gauti duomenys apie tai, kad klaipėdietis, buvęs Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės atstovu, tačiau neįregistravęs šios įmonės Lietuvoje mokesčių mokėtojų registre, kelerius metus vertėsi amerikietiškų automobilių prekyba.

Po eismo įvykių apgadintus automobilius JAV aukcionuose įsigydavo bendrovės, iš kurių, kaip įtariama, klaipėdietis perpirkdavo transporto priemones.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad klaipėdietis automobilius įsigydavo Jungtinėje Karalystėje registruotos bendrovės vardu.

Tačiau slėpdamas transporto priemonių prekybos mastą, su uostamiestyje registruota bendrove sudarė tarpininkavimo sutartį.

Remiantis tokia tarpininkavimo sutartimi, Klaipėdos bendrovės vardu buvo parduodami automobiliai tiek Lietuvos gyventojams, tiek įmonėms.

Šios bendrovės vardu su pirkėjais buvo sudaromos pirkimo–pardavimo sutartys ir iš jų paimami pinigai už parduodamas transporto priemones.

Skaičiuojama, kad 2014–2017 metais, sumaniai pasinaudojęs uostamiesčio bendrovės tarpininkavimo paslaugomis, klaipėdietis pardavė 600 automobilių.

Nuo mokesčių administratoriaus faktiškai nuslėpęs informaciją apie vykdomą veiklą, gavo daugiau kaip 720 tūkst. eurų neteisėtų pajamų.

Baudžiamosios bylos medžiaga, leidžianti pagrįstai įtarti, kad klaipėdietis padarė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso uždraustą veiką, nustatytą 202 str.:

„Neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla“.

Surašius baudžiamąjį įsakymą, byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės Klaipėdos miesto rūmams.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus