Gąsdinantis hakerių darbas – vos trys lipdukai gali sukelti „Tesla“ avariją

Kuomet kalbame apie hakerius ir automobilių autopilotus, automatiškai kyla daugybė klausimų dėl saugumo. Ar jie gali įsilaužti į automobilio kompiuterį ir perimti jo valdymą? Ar taip galima sukelti avariją?

Kinų hakerių grupė įrodė, kad tam nereikia kompiuterių ar programuotojų – pakanka kelių lipdukų ant gatvės.

„Keen Labs“, kinų kibernetinio saugumo bendrovė, nusprendė paeksperimentuoti su „Tesla Model S“ autopilotu.

Kuo toliau, tuo daugiau automobilių turės pažangius autopilotus, o žmonės vis labiau jais pasikliaus.

Taigi, ateityje vis daugiau automobilių važinės be rankų ant vairo ir tai yra problema.

Autopilotai pasikliauja daugybe jutiklių ir GPS signalu. Kelio žymėjimas ne visada yra pakankamai ryškus, todėl tuomet pasikliaujama kitais ženklais, kitų automobilių judėjimu, atstumu nuo kelkraščio ir taip toliau.

Tačiau kas jei blogo linkintys žmonės tą žymėjimą nuspręs pakeisti?

Kinų hakeriai iš pradžių pabandė linijas uždengti mažais lipdukais. Tai sutrikdytų „Tesla“ autopilotą, tačiau kas turėtų tiek laiko ir drąsos, kad nepastebėtas viduryje gatvės kažką veiktų su kelio ženklinimu?

Tai – per daug nerealistiškas scenarijus. Todėl tada ekspertai nusprendė apgauti autopilotą, kad linija tęsiasi, bet suka į kairę. Tai yra, jie norėjo priversti automobilį pasukti į priešpriešinio eismo juostą. Tam kinai pasitelkė vos tris mažus baltus lipdukus.

Nors taip blogo linkintys žmonės galėtų bandyti sukelti avarijas, panašų efektą tikriausiai turėtų ir senas, ne visiškai uždengtas gatvės žymėjimas.

„Tesla“ primena, kad autopilotas nėra tas pats, kas autonominis automobilis. Tokioje situacijoje vairuotojas turėtų perimti valdymą ir pats nukreipti automobilį tinkama linkme.

„Keen Labs“ ne kartą bandė „Tesla“ automobilių sistemas. Anksčiau hakeriai sugebėjo apgauti elektromobilio valytuvus, perimti stabdžių ir net vairo mechanizmo valdymą.

Tačiau tais atvejais tai buvo padaryta tik esant automobilyje arba visai šalia jo. Kitaip tariant, ankstesni „Keen Labs“ eksperimentai didesnių „Tesla“ problemų neatskleidė.

Šis yra kitoks, bet, kaip ir teigia gamintojas, viskas lieka vairuotojo rankose.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus