Girto vyro avarijos pasekmės bandė prisiimti žmona – prisivirė košės abu

Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingų parodymų davimo.

Iki šiol neteistai moteriai, galimai norėjusiai nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėti savo sutuoktinį, kuris vairavo automobilį būdamas neblaivus, dabar gresia teistumas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dar 2017 metų rugsėjo pabaigoje apsvaigęs nuo alkoholio vyras, policijos pareigūnų buvo rastas į pakelės griovį nuvažiavusiame automobilyje.

Įvykio vietoje matuokliu nustatytas 2,27 promilės girtumas, o kraujo mėginys parodė dar didesnę alkoholio koncentraciją – 2,75 promilės etilo alkoholio.

Vyro atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį – Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Galimai nuo baudžiamosios atsakomybės norėjusi išgelbėti savo sutuoktinį, moteris apklausos metu teigė, kad automobilį iš tikrųjų vairavo ji.

Moteris pasakojo, kad vėlų vakarą vairuodama automobilį su sutuoktiniu susikivirčijo. Kadangi šis labai rėkė, ji nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į griovį.

Supykusi ant vyro, ji neva laukais išėjo namo ir paliko jį vieną įvykio vietoje. Vėliau šį savo pasakojimą moteris dar kartą patvirtino papildomoje apklausoje.

„Liudytojai prieš apklausą visuomet yra supažindinami su teisių ir pareigų liudytojui išaiškinimo protokolu. Jame akcentuojama atsakomybė už melagingų parodymų davimą.

Tačiau ne visi liudytojai supranta, kad melas turi pasekmes“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Maurius.

Nepatikėję šia moters versija, pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą vyro atžvilgiu dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio.

Pernai metų spalį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro apeliacinį skundą, su prokuroru sutiko ir vyrą pripažino kaltu. Š

io teismo sprendimo pagrindu prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nuteistojo žmonos galimo melagingų parodymų davimo.

Ikiteisminis tyrimas baigtas, o byla su kaltinamuoju aktu jau pasiekė Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus