Girtų vairuotojų pavardes siūlo viešinti – atsirastų gėdos lenta

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis siūlo ieškoti naujų būdų, kaip pažaboti girtus vairuotojus nesėsti prie vairo. Jo teigimu, vien tik baudos neatgraso, todėl ministras pateikė siūlymą viešinti girtų prie vairo žmonių pavardes.

„Norim ieškoti sprendimų, kaip mažinti žmonių norą sėstis girtiems už vairo. Alkoblokai būtų tik pradžia, tačiau nereikia sustoti ir ieškoti kitų būdų. Buvo netgi diskusijų, kad būtų galima išgėrusių ir pagautų prie vairo žmonių pavardes viešinti, aišku, reikia įvertinti teisines pasekmes šio sprendimo“, – spaudos konferencijoje teigė ministras R. Masiulis.

Jo teigimu, vien tik bausmės, kurios yra dabar, panašu, net neatbaido vairuotojų.

„Galbūt šioks toks statistinis sumažėjimas yra, bet reikia toliau žengti. Sprendimai nebus greiti ir nebus lengvi. Per vieną naktį nepavyks nieko pakeisti, tačiau reikia metodiškai gniaužti, gniaužti, gniaužti, kol žmonės susipras nesėsti girtiems prie vairo“, – sakė Susisiekimo ministras.

Viešinti girtų vairuotojų pavardes siūlyta ir anksčiau, tačiau sprendimas taip ir nebuvo įgyvendintas. Teigiama, kad viešumas galėtų pasitarnauti prie saugaus eismo, nes kai kurių vairuotojų neveikia net dabar, Baudžiamajame kodekse, numatytos bausmės.

Antradienį ministras susitiks su policijos pareigūnais ir įmonės atstovais bei ieškos galimybių, kaip įdiegti alkoblokus į trumpalaikes nuomos paslaugas teikiančius automobilius. Ministro teigimu, alkoblokų įdiegimas neturėtų pabranginti nuomos paslaugų, o rezultatas būtų akivaizdus.

Siūlo įvesti 0 promilių

Maža to, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad visiems vairuotojams privalu įvesti 0 promilių reikalavimą.

„Būtų aišku, kad, jei nulis, vadinasi, nulis. Visiškai akivaizdu, kad žmogaus mąstymas, jo paties galvojimas, ar jis pasiektų tą normą, ar ne, neturėtų prasmės. Dabar tikrai daug žmonių, kurie drįsta sėsti vairuoti, išgėrę, randa tokį paaiškinimą vieni kitiems ir sau pačiam, kad „aš nesu tiek išgėręs, kad viršyčiau tas promiles“.

Dažnu atveju tie žmonės yra teisūs, jie tikrai galvoja, kad jie neviršija, bet faktai rodo, kad yra kitaip“, – portalui lrt.lt komentavo R. Karbauskis.

Pašnekovas vylėsi, kad šios kadencijos Seime, nepaisant aršios opozicijos, nulio promilių įstatymas sulauktų paramos ir būtų priimtas.

Youtube.com

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus