Greičio matuoklis vairuotojams kelia nerimą – atsirado naujų funkcijų?

Kuris laikas tvarkomas modernus greičio matuoklis Konstitucijos pr., Vilniuje, vairuotojams kelia įtarimų, kad įdiegiamos naujos funkcijos ir gauti baudas už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus tapo dar paprasčiau.

Vairuotojai jau kuris laikas dalinasi informacija, kad inžinieriai reguliuoja greičio matuoklį Konstitucijos pr. – darbai buvo atliekami praėjusią savaitę, taip pat tęsiami ir šią.

Piko valandomis ryte bei vakare greičio matuoklis veikia, kaip veikęs, tačiau dienos metu prie jo dažnai krapštosi inžineriai, dėl ko vairuotojai įtaria, kad gali būti įdiegiamos naujos funkcijos.

Konstitucijos pr. esantis matuoklis išties yra modernus: daugiafunkcinis eismo priežiūros įrenginys geba fiksuoti transporto priemonių greitį iki 300 km/val., pažeidėjus, kirtusius sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui, važiuojančius A juosta, taip pat tikrinti automobilių draudimo, techninės apžiūros galiojimo laiką, pranešti policijai apie ieškomus automobilius, pateikti filmuotą medžiagą ar net transliuoti vaizdą tiesiogiai.

Tiesa, daugelis funkcijų yra neįjungtos ir matuoklis veikia ne pilnu pajėgumu.

Šiuo metu matuoklis fiksuoja tik dalį pažeidimų, kaip:

  • greičio viršijimą;
  • važiavimą per raudoną šviesoforo signalą;
  • važiavimą A juosta.

Galbūt tai ir paskatino vairuotojus nerimauti, kad matuoklyje įdiegiamos naujos KET pažeidimų funkcijos.

Fiksuoja vidutinį greitį?

Socialiniame tinkle netgi užvirė diskusijos, kad matuoklis nuo šiol fotografuoja pažeidėjus, kurie sankryžoje apsisukinėja.

Taip pat teigta, kad matuoklis nuo šiol fiksuoja vairuotojus, kurie už vairo naudojasi mobiliaisiais įrenginiais.

Netrūko ir originalių idėjų, neva tai matuoklis fiksuoja vidutinį greitį!

Tačiau kiek tame tiesios? Pasirodo, nei kiek.

Matuoklis tvarkomas, nes tvarkomas

Kaip teigė Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovė, greičio matuokliui atliekami įprasti konfigūravimo darbai.

„Vykdomi minimo greičio matuoklio saugos jutiklių konfigūravimo darbai, jog būtų tinkamai užtikrinama greičio matuoklio apsauga bei informacijos pateikimas įrangos priežiūrą atliekančiai bendrovei ir Eismo valdymo centrui.

Šie darbai neturėjo jokios įtakos pagrindinių greičio matuoklio funkcionalumų veikimui – greičio viršijimo, važiavimo per raudoną šviesoforo signalą bei važiavimo A juosta pažeidimų fiksavimui“, – sakė Miglė Bielinytė, „Susisiekimo paslaugos“ Komunikacijos vadovė.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus