Greitį viršijęs motociklininkas susidūrė su policija – perspėja kitus

Kelyje sustabdytas motociklininkas tik per plauką neprarado vairuotojo pažymėjimo ir skundžiasi taikomais dvigubais standartais motociklų bei automobilių vairuotojams. Vairuotojų portalui „autobanas.lt“ parašęs motociklininkas įspėja kitus apie taikomas skirtingas Kelių eismo taisykles.

„Noriu perspėti visus motociklininkus, mopedų bei keturračių vairuotojos, kad mums galioja kitokios Kelių eismo taisyklės, nei kitiems, pavyzdžiui, automobilių vairuotojams. Susidūrimas su policija man per plauką nekainavo vairuotojo pažymėjimo. Dabar teks susimokėti nemažą baudą.

Taip gavosi, kad kelyje viršijant greitį mane sustabdė policija. Žinau, pats kaltas ir tai nepateisinama. Nustebino tai, kad policininkas iškart pasakė, jog „man labai pasisekė“. Iš pradžių nesupratau, kuo čia džiaugtis – kad mane sustabdė?

„Iki teisių atėmimo trūko vos kelių kilometrų. Pritaikius paklaidą greitį viršijot 29 km/val.“, – pasakė policininkas ir prisiminiau, jog motociklininkams greitį viršijus daugiau nei 30 km/val. atimamos teisės!

Apie skirtingas Kelių eismo taisykles motociklininkams ir automobilių vairuotojams buvau visai pamiršęs. Taip, eilinį kartą esu pats kaltas.

Grįžęs namo peržiūrėjau policijos pranešimus, tačiau visiškai niekur neradau tokio priminimo. Gausu pranešimų apie greitį viršijančius automobilių vairuotojus, vienas kitas apie sulaikytus motociklų vairuotojus, bet niekur net neužsimenama, kad motociklininkams taikomi visai kitokie greičio apribojimai.

Būtent dėl to noriu įspėti kitus motociklininkus ir priminti šiuos absurdiškus greičio apribojimus. Tokių kaip aš, spėju, tikrai ne vienas. Tikrai nelabai suprantu, kodėl reikia motociklininkams taikyti kitokias Kelių eismo taisykles. Šis „priminimas“ man kainuos 120 eurų“, – vairuotojų portalui „autobanas.lt“ rašė skaitytojas Romas.

Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK) greitį viršijusiems motociklininkams nieko gero nežada.

Pagal ANK, motociklų vairuotojams viršijus greitį daugiau nei 30 km/val. atimama teisė vairuoti.

Teisių atėmimo laikotarpis skiriasi nuo viršijamo greičio:

 • greitį viršijus 31–40 km/val. teisė vairuoti atimama nuo 3 iki 6 mėnesių;
 • 41–50 km/val. – nuo 6 iki 12 mėnesių;
 • daugiau kaip 50 km/val. – 1–1,5 metų (nuo 12 iki 18 mėnesių).

Automobilių vairuotojams teisių atėmimas gresia tik viršijus greitį nuo 50 km/val.

Taip pat primename, jog motociklų vairuotojams galioja 0 promilių reikalavimas, o automobilių vairuotojams leistina riba yra 0,4 promilės.

Norite pasidalinti savo pastebėjimais, erzina kitų eismo dalyvių daromi pažeidimai, neaiškūs tam tikri KET niuansai – rašykite vairuotojų portalui „autobanas.lt“ adresu info@autobanas.lt arba facebook ir nuomonę paskelbsime portale.

Naujienos iš interneto

2 komentarai

Komentuoti
 1. Mindaugas
  25 gegužės, 14:17 Mindaugas

  klaida tekste su promilėm, 0,4 o ne 0,04

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Audrius
  27 gegužės, 07:00 Audrius

  0,4 promilės o ne 0,04

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus