Gyventojai įsiutę dėl birbiančių motorolerių – policija grasina panaikinta TA ir bauda

Kuršėniškiai skundžiasi naktimis vykstančiais motorolerių ir motociklų vairuotojų sambūriais, trikdančiais ramų miegą.

Įspūdingesniam variklio gausmui – „kinietiški aparačiukai“

„Gyvenu tolokai nuo centro, bet jausmas toks, lyg kiekvieną vakarą Kuršėnuose vyktų motorolerių varžybos“, – socialiniame tinkle skundžiasi viena kuršėniškė.

„Kiekvieną naktį nuo 24 iki 1 valandos nakties. Negi nėra galimybių tai uždrausti?“ – klausia kita.

Žmonės pasakoja, kad motorolerių ir motociklų sambūriai vyksta prie „Romuvos“ viešbučio esančioje aikštelėje, o šių transporto priemonių vairuotojai mėgsta pasivaržyti ir dėl greičio, ir dėl garso.

„Suprasčiau, kad tas garsas būtų atitinkamas, bet jie prisimontuoja kažkokių kinietiškų aparačiukų į išmetamuosius ir kieti“, – sako kuršėniškė.

Neapsikentę triukšmo, gyventojai kreipėsi į policiją, tačiau varikliai ir toliau burzgia.

Žmonės svarsto: galbūt pareigūnai bejėgiai, nes dviratėms transporto priemonėms negalioja ramybės valandos?

Pareigūnai ėmėsi matuoti triukšmo lygį

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas patvirtina, kad šią liepą sulaukė Kuršėnų miestelio gyventojų skundų dėl vakarais ir naktimis motociklų ir motorolerių keliamo triukšmo, kuris trikdo gyventojų poilsį ir ramybę.

Pasak jo, jaunimas su motoroleriais ir motociklais dažnai būriuojasi ne tik restorano „Romuva“ aišktelėje, bet ir L. Ivinskio gimnazijos, S. Anglickio mokyklų aikštelėse.

Minėtose vietose nuolat patruliuoja policijos pareigūnai, prižiūri viešąją tvarką, tikrina, ar šias transporto priemones vairuoja pilnamečiai, tam turintys teisę asmenys.

„Ramybės valandos, važinėjant motociklais ar motoroleriais, nėra reglamentuotos Kelių eismo taisyklėse.

Reaguodami į Kuršėnų gyventojų skundus, suintensyvinome patruliavimą bei matuojame motociklų, motorolerių skleidžiamą triukšmo lygį, stebime, ar nesama chuliganiško ar pavojingo vairavimo atvejų.

Pasitelkus decibelams matuoti skirtą prietaisą ir užfiksavus techninėje specifikacijoje numatytus pažeidimus, dviratėms motorinėms transporto priemonėms panaikinama techninė apžiūra bei skiriama bauda nuo 30 iki 40 Eur.

Į eismą tokių motociklų vairuotojai gali grįžti tik pašalinus neatitikimus ir pakartotinai atlikus techninę apžiūrą“, – sako jis, tačiau priduria – tokių pažeidimų kol kas nenustatyta.

Pareigūnai įspėja vairuotojus: visą vasarą dviračių transporto priemonių vairuotojams bus keliami itin griežti reikalavimai ir į jų daromus pažeidimus bus reaguojama principingai.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
  1. Vaclovas
    15 rugpjūčio, 12:05 Vaclovas

    O ar bandė nustatyti pažeidimus?

    Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus