Įdomūs faktai apie „Mercedes-Benz“ C klasę, kurių dar nežinojote

Šių metų liepą rinkose pasirodys naujieji „Mercedes-Benz“ C klasės automobiliai – inteligentiški, saugūs ir maksimaliai komfortiški. Nors apskritai šis automobilis itin populiarus ir mėgstamas vairuotojų, apie jį žinome tikrai ne viską. Pateikiame įdomių faktų apie „Mercedes-Benz“ C klasę, kurių galbūt dar nežinojote.

Automatinė klimato kontrolė susieta su GPS

Remiantis žemėlapio informacija iš navigacijos sistemos ir GPS vietos nustatymo duomenimis, nustatoma, kada transporto priemonė įvažiuoja į tunelį.

Tada sistema automatiškai uždaro oro recirkuliacijos sklendę, kad į transporto priemonę per orlaides nepatektų užterštas oras.

Transporto priemonei išvažiavus iš tunelio, sklendės atsidaro ir grynas oras vėl gali tekėti į jos vidų.

Stabdžių sistemoje įrengtas prisitaikantis stabdis

Prisitaikantis stabdis turi tokias funkcijas kaip važiavimo į kalną pagalba („Hill-Start Assist“), kuri neleidžia transporto priemonei riedėti atgal, kai ji yra ant nuolydžio, sulaikymo funkciją („HOLD“), kuri išlaiko transporto priemonę pastatytą nelaikant nuspausto stabdžių pedalo, bei stabdžių džiovinimo funkciją, kuri reguliariai nuvalo drėgmę nuo stabdžių diskų, kai šlapia, kad iš karto būtų galima pasinaudoti visa stabdymo galia.

Jutiklinis valdiklis 

Dėl jutiklinio valdiklio padidėja valdymo patikimumas ir padedama išvengti neteisingų įvesčių. Sistema analizuoja jutiklių signalus ir nustato, ar ranka yra tiesiog uždėta ant ranktūrio, ar įveda duomenis. Naudotojai gali patikimai įvesti komandas ranka, tvirtai atremta į ergonomišką ranktūrį, ir nereikia mosuoti pirštais.

Stogui atsidaryti / užsidaryti – vos 20 sek.

Minkštą C klasės kabrioleto stogą galima nuleisti ir pakelti mažiau negu per 20 sekundžių, važiuojant iki 50 km/h greičiu. Visiškai nuleidus automatinį minkštą stogą jis tyliai ir tiksliai susilanksto ir sulenda į stogo skyrių bagažinėje. Kalbant apie formą ir spalvą, minkšto stogo skyriaus danga yra neatskiriama interjero dalis ir yra iš tos pačios medžiagos kaip langų apvadai.

Priekinio keleivio oro pagalvė išjungiama automatiškai

Jei priekinė keleivio sėdynė neužimta arba nustatoma, kad pastatyta į galą atsukta vaiko kėdutė, priekinio keleivio oro pagalvė automatiškai išjungiama – tai padeda išvengti kūdikių sužalojimo, suveikus priekinio keleivio oro pagalvei. Patikima atpažinimo funkcija naudoja slėgio jutiklį.

C klasės modeliai pritaikyti alergiškiems žmonėms 

Šie automobiliai pažymėti Europos alergijos tyrimų fondo centro (ECARF) aukštos kokybės antspaudu, jų tinkamumas alergiškiems žmonėms patikrintas išsamiais moksliniais bandymais.

Reikalavimų, siekiant gauti šį antspaudą, nemažai: daug kiekvieno transporto priemonės įrangos varianto komponentų turi būti patikrinti, įvertinant įkvepiamų alergenų riziką, be kita ko, bandymų metu matuojamas jų dulkių ir žiedadulkių sulaikymo efektyvumas.

„Mercedes-Benz“ pirmasis siūlo pneumatinės pakabos sistemą C klasės segmente 

Pneumatinė pakaba „AIR BODY CONTROL“ pašalina atotrūkį tarp didelio važiavimo komforto ir dinamiško, judraus valdymo. Ji taip pat yra visapusiškai išsilygiuojanti, kad važiavimo komfortas būtų optimalus net kai transporto priemonė pakrauta. Tai itin svarbu universalams.

Dėl automatinės skersvėjo stabdymo sistemos – šiltas oras C klasės kabrioleto automobilio salone

„AIRCAP“ susideda iš dviejų komponentų: išskleidžiamo vėjo deflektoriaus su tinkleliu korpuse ant priekinio stiklo ir skersvėjo stabdiklio už galinių sėdynių.

Vėjo deflektorius pakelia oro srautą, o tinklelis kontroliuojamai padidina slėgį automobilio salone, todėl sumažėja grįžtamasis srautas, kurį savo ruožtu sulėtina ir suvienodina skersvėjo stabdiklis.

Tai reiškia, kad gerokai sumažėja oro judėjimas automobilio salone ir sudaromas „šilto oro telkinys“.

C klasės modelis – 10 metų perkamiausias „Mercedes-Benz“ modelis

Nuo pirmo visos naujosios C klasės modelio serijos pardavimo 2015 m. kiekvienais metais parduodama daugiau negu 400 tūkst. vienetų sedanų ir universalų. 2017 m. klientams iš viso pristatyta daugiau negu 415 tūkst. vienetų sedanų ir universalų.

Maždaug ketvirtadalis iš jų buvo C klasės sedano versijos su ilga važiuoklės baze, kurios gaminamos ir parduodamos tik Kinijoje.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus