Informuoja vairuotojus: už menkiausią greičio viršijimą – bauda

Siekiant keisti vairavimo įpročius ir mažinti avaringumą keliuose net ir už menkiausią greičio viršijimą Klaipėdos mieste policijos pareigūnai vairuotojams pasiruošę išrašyti baudas.

Birželio ir liepos mėnesiais paskelbta, kad Klaipėdoje nebus galima viršyti greičio net minimaliai.

Eismą mieste stebi 7 greičio matuokliai, jei bent pro vieną iš jų „skuosite“ didesniu nei 50 km/val. greičiu – būsite nubausti.

„Klaipėdos miesto stacionarūs greičio matuokliai pradeda fiksuoti važiavimo greitį nuo 1 km/val. viršijantį automobilį.

Tai reiškia, kad jeigu vairuotojas važiuoja 51-52 km/val. greičiu – jis bus užfiksuotas stacionaria greičio matavimo sistema“, – praneša Mindaugas Džermeika, Kelių policijos tarnybos viršininkas.

Pirmąją akcijos dieną uostamiestyje užregistruota daugiau kaip pusšimtis pažeidėjų, tačiau baudų sulauks toli gražu ne visi.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu (ANK) nustatyto greičio viršijimas iki 10 km/val. užtraukia tik žodinę pastabą, įspėjimą.

„Aišku, už tokį menkavertį iki 10 km/val. viršytą greitį mes nubausime tik tai įspėjimu, kadangi įstatymas leidžia nubausti įspėjimu, o piniginės baudos negaus.

Bus surašomas tas pats protokolas, atsižymės registre, kad jau yra baustas už Kelių eismo taisykles“, – pažymėjo M. Džermeika.

Primename, kad po tokio atsižymėjimo už sekantį KET pažeidimą nebūtų galimybės sumokėti pusę numatytos minimalios baudos – tektų sumokėti pilną baudą.

Kalbinti klaipėdiečiai pastebi, kad nulinės tolerancijos greičio viršijimo akcija jau davė vaisių – greitis mieste stipriai sumažėjęs ir vairuotojai kur kas dėmesingesni.

Plačiau – TV3 žinių reportaže.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus