Išaiškėjo paslaptis: žymėti policijos automobiliai turi greičio matavimo įrangą

Nežymėti policijos automobiliai kelia siaubą daugeliui vairuotojų. Šie automobiliai visiškai neišsiskiria iš srauto ir bet kada gali užfiksuoti greitį viršijusį vairuotoją, o pažeidėjas tai supras, kai jau šaukštai bus po pietų.

Nors pareigūnai nelinkę viešinti „apginkluotų“ modernia įranga nežymėtų tarnybinių automobilių, bet daugelis jų vairuotojams yra žinomi.

Visai neseniai paaiškėjo nežinomas faktas, kad kai kurie žymėti policijos automobiliai taip pat turi greičio matavimo įrenginius, o visa tai buvo laikoma paslaptyje.

Paslaptinga „Škoda Superb“

Iki šiol vairuotojai pro žymėtus policijos pareigūnų automobilius nors ir važiavo ramiai, bet greičio itin preciziškai nekontroliavo.

Daugelis žinojo – policija greitį matuoja retai, o žymėti tarnybiniai automobiliai neturi jokios greičio matavimo įrangos.

Tačiau yla išlindo iš maišo, kai vienas po kito vairuotojai ėmė dalintis skaudžia patirtimi, nes juos už greičio viršijimą nubaudė priešprieša važiavę pareigūnai su žymėtu automobiliu.

Vienas toks įvykis nutiko Alytuje. Vairuotojas paviešino žymėtos „Škoda Superb“ nuotrauką, kuri turi tokią pat modernią greičio fiksavimo įrangą, kaip nežymėta ir visiems puikiai pažįstama juodos spalvos „Audi A6“.

Vairuotojo teigimu, Alytuje patruliuojanti „Škoda“ fiksuoja greitį tiek iš priekio, tiek iš galo.

Atsirado vairuotojų, kurie paliudijo, jog jau teko susidurti su minimu automobiliu ir būti nubaustam.

Tokių žymėtų automobilių – ne vienas?

Vairuotojams iki šiol nebuvo žinoma, kad pareigūnai turi žymėtus automobilius, kurie taip pat aprūpinti modernia greičio matavimo įranga.

Policija, kaip ir su nežymėtais tarnybiniais automobiliais, taip ir šiuo atveju nelinkusi daugžodžiauti ir neatskleidžia, kiek ir kokių žymėtų automobilių turi integruotas greičio įrangas.

Panašu, kad šią paslaptį tikėtasi išlaikyti ilgesnį laiką, jei ne vairuotojų tarpusavyje pasidalinta informacija.

Redakcijai visgi pavyko gauti patvirtinimą, jog iš tiesų jau kuris laikas gatvėse patruliuoja žymėti policijos automobiliai, turintys greičio matavimo įrenginius.

„Lietuvos policija naudojasi ir žymėtais policijos automobiliais, kuriuose įrengta greičio matavimo įranga“, – teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Prisimenant, kokią modernią įrangą turi nežymėta „Audi A6“, galima spėti, jog žymėti policijos automobiliai fiksuoja ne tik greitį, bet ir techninę apžiūrą, draudimą, taip pat ar automobilis nėra vogtas, ar paieškomas.

Vairuotojai spėlioja, kad tokių žymėtų policijos automobilių su greičio įranga gali būti ne vienas – užfiksuoti bent keli atvejai, kai nubausti vairuotojai iš skirtingų Lietuvos miestų.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus