Įsigykite žieminių ratų komplektą ir žiema neužklups netikėtai

Nepaisant oro prognozių, ilgos gyvenimiškos patirties ir didėjančio šaltuko lauke, paprastai žiema kasmet užklumpa netikėtai ne tik kelininkus, bet ir vairuotojus.

Turėti žieminių ratų komplektą – protinga atsargumo priemonė. Tai turi ne tik daug praktinių pranašumų, bet ir sukuria akiai patrauklų estetinį vaizdą.

Sprendžiant, įsigyti ratus ar tik padangas, rekomenduotina pasirinkti pirmąjį variantą, t. y. pilną komplektą su ratlankiais ir padangomis.

Didesnė pirminė investicija atsipirks geresniu saugumu, patogumu ir padidėjusia papildoma verte.

Apie tai, kokius ratus geriausia įsigyti, keli ratų komplektai reikalingi ir ką būtina prisiminti patiems keičiant ratus, pasakoja „Toyota“ ekspertai.

Koks yra ratų komplekto pranašumas lyginant su padangų komplektu?

Pagrindinis žieminių ratų komplekto pranašumas, lyginant su vien padangų turėjimu, yra pakeitimo laikas. Priklausomai nuo automobilio ir ratų būklės, ratų pakeitimui reikalingas laikas gali būti dvigubai trumpesnis nei padangų pakeitimo laikas.

Tai reiškia, kad sutaupysite svarbaus laiko – nereiks palikti automobilio servise ir keliauti namo ar į darbą viešuoju transportu.

Ar eilės ratų komplekto keitimui ilgesnės nei padangų keitimui?

Nepriklausomai nuo to, ar padangas laikote namie, ar ratų saugykloje, keitimo procedūrai prireiks bent valandos: reikės nuimti ratus, ratlankio balansavimo svorius, nuimti padangas nuo ratlankių, uždėti padangas, subalansuoti ratlankius, uždėti ratus ir tinkamai juos prisukti.

Tačiau, jei saugykloje laikote ratų komplektą pakeitimui, jie jau bus subalansuoti praėjusio sezono pabaigoje – reikės tik nuimti dabartinių ratų komplektą, uždėti naują, priveržti varžtus ir patikrinti slėgį.

Kadangi ratų komplekto pakeitimą galima atlikti greičiau, tikėtina, jog nereikės laukti ilgoje eilėje tuomet, kai užklumpa žiemiški orai, nes žieminių ratų komplekto keitimas neužima visos valandos.

Didesnė automobilio pardavimo vertė

Automobilio pardavimo skelbimas su prierašu „su žieminių padangų komplektu“ turi daugiau galimybių pritraukti potencialius pirkėjus nei skelbimas be tokio prierašo.

Kai su automobiliu bus parduodamas ir visas ratų komplektas, rasti pirkėją bus dar lengviau, o automobilio rinkos vertė išaugs.

Ką reikia prisiminti keičiant ratus patiems

Kadaise buvo privaloma turėti atsarginį ratą, pakeliamąjį įrenginį ir ratų atramas, o dabar juos pakeitė kompresorius ir padangų hermetikas.

Net jei namuose turėtumėte avarinį pakeliamąjį įrenginį, jis neturėtų būti naudojamas sezoniniam padangų keitimui.

Jis skirtas tik avariniams atvejams ir nėra pastovaus naudojimo įrankis.

Netgi su ratų atramomis automobilis gali būti nepakankamai stabilus ir prarasti balansą dėl stipraus vėjo gūsio – automobilis gali užspausti ratus keičiantį žmogų.

Jei visgi norite keisti ratus pats, turėtumėte įsigyti profesionalius įrankius – pakeliamąjį įrenginį ir dinamometrinį raktą (gali kainuoti apie 80 Eur), su kuriuo galėtumėte tinkamai priveržti ratus pagal gamintojo specifikacijas.

Tinkama sukimo jėga paprastai skaičiuojama niutonais-metrui, o reikiamą rezultatą pakankamai sunku pasiekti su įprastu veržliarakčiu.

Tuo labiau, kad pernelyg didelis ar nepakankamas spaudimas gali sugadinti varžtus. Dėl to gali nukristi ratas, o tai sukeltų avarinę situaciją.

Kokio tipo ratus turėčiau pirkti savo automobiliui?

Jeigu apsisprendėte pirkti atskirą žieminių ratų komplektą, ekspertai pataria kreiptis į įsigyto automobilio gamintojo įgaliotą atstovybę dėl dviejų priežasčių.

Pirmiausia, daugeliu atvejų toks pasirinkimas yra praktiškesnis išlaidų atžvilgiu, nes dėl didesnių pardavimo kiekių galima pasiūlyti geresnes kainas.

Pavyzdžiui, kreipiantis į „Toyota“ atstovybę įmanoma sutaupyti bent vieno rato kainą lyginant su bandymu ieškoti viso komplekto kitur. Taip pat toks sprendimas garantuoja ratų ir padangų kokybę.

Antra – nauji ratlankiai garantuotai tiks Jūsų automobiliui ne tik dėl savo išvaizdos ir dydžio, bet ir dėl svorio bei apkrovos normos.

Šių parametrų nukrypimas nuo gamintojo specifikacijų gali turėti įtakos eismo saugumui ir tapti didesnių degalų sąnaudų priežastimi. Nors du ratlankiai gali atrodyti vienodai, įmanoma, kad jų svoris gerokai skiriasi.

Beje, reikalingų ratlankių techninių specifikacijų internete paprastai rasti nepavyksta.

Trečia – įsigydami savo automobilio gamintojo sukurtus ratlankius būsite tikri dėl skoningai pagerintos transporto priemonės išvaizdos.

Turėdami du komplektus galite keisti automobilio įvaizdį kas šešis mėnesius.

„Toyota“ ekspertai teigia, kad jų automobilių gamintojo sukurti ratlankiai tinka kiekvienam modeliui ir tokių ratlankių netiekia nė vienas kitas gamintojas. Šio prekinio ženklo ratlankiai pasiūloje bus 12 metų.

Žieminiai ratai pagerina saugumą

Daug žmonių išvaizdos požiūriu mėgsta didesnius ir platesnius ratlankius bei žemesnes padangas. Tačiau visa tai žiemą yra nepraktiška ir netgi gali būti pavojinga.

Pavyzdžiui, jei Jūsų vasariniai ratai turi 18 colių (~46 cm) skersmens ratlankius, būtų protinga įsigyti žieminius ratus su 16 colių (~41 cm) ratlankiais bei aukštesnėmis ir siauresnėmis padangomis.

Aukštesnės ir siauresnės padangos – išmintingas pasirinkimas vairavimui išvagotomis ir duobėtomis miesto gatvėmis.

Tokio komplekto vertė miesto eisme ypač akivaizdi pavasarį, kuomet grindiniuose pradeda matytis naujos neužtaisytos duobės.

Naudodami 18 colių ratlankius tokiomis sąlygomis rizikuojate sugadinti pačius ratlankius, padangas ar netgi automobilio pakabą.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus