Įspėja „antraeilininkus“ – neišmokė vairuoti instruktoriai, išmokys baudos

Kelių eismo taisyklėse (KET) aiškiai pabrėžiama, kad vairuotojas turi laikytis kuo arčiau dešiniojo kelio važiuojamosios dalies krašto, tačiau daugeliui vairuotojų tai nė motais, pasipiktinęs vairuotojų portalui „autobanas.lt“ rašo skaitytojas Simonas.

„Susidaro įspūdis, kad vairuotojams šis KET punktas – seniai pamirštas. Nors pirmoji eismo juosta būna laisva, prie vairo sėdintys asmenys tikriausiai tik dėl jiems patiems žinomų priežasčių renkasi kitą eismo juostą.

Mieste tokią situaciją dar būtų galima pateisinti (nors KET nenumatyta išimtis ar tai būtų miestas, ar užmiestis), bet užmiestyje, o ypač magistralėje, tokie „antraeilininkai“ yra eismo kenkėjai.

Penktadienį teko iš Vilniaus važiuoti į pajūrį ir didžiąją laiko dalį vilkausi paskui „antraeilininkus“, kurie ne tik tokiu būdu stabdo eismą, bet visiškai nereaguoja į ilgųjų šviesų pamirksėjimus, posūkių rodymą, ar net garsinį signalą.

Ar galit man paaiškinti, kokio velnio velkatės antra eismo juosta, kai yra kur kas greičiau judančių už jus?!

Šeštadienį, kai grįžinėjau atgal į sostinę, situacija buvo tokia pati nors eismas buvo ir kur kas mažesnis.

Tik noriu įspėti „antraeilininkus“, kad jeigu neišmokė tinkamai važiuoti instruktoriai, tai išmokys baudos, nes kaip minėjau, tai yra KET pažeidimas, kurį piktybiškai ignoruojate.

Pasitikrinau, kad už šį pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų, o vairuotojus, kuriuos įamžinau vaizdo registratoriumi, perduosiu policijai“, – laiške rašė vairuotojas Simonas.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 417 straipsnio 1 dalimi, reikalavimo važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto nesilaikymas,

vairuotojams užtraukia baudą nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Vairuotojų portalas „autobanas.lt“ neatsako už šio skaitytojo nuomonę, tačiau jei norite pasidalinti savo pastebėjimais, rašykite info@autobanas.lt arba privačia „facebook“ žinute.

Naujienos iš interneto

2 komentarai

Komentuoti
 1. Belekas
  27 kovo, 13:54 Belekas

  Jei manai kad tu juos pamokysi nufilmaves registratoriumi ir pridaves juos policijai tai jie jei bus protingi pamokys tave. Yra priimtas istatymas kad registratoriumi negalinfilmuoti zmogaus be jo leidimo. Taip kad sekmes mokant baudas paciam.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jonas
  01 balandžio, 15:04 Jonas

  Tai jai yra laisvų juostu tai sunku aplenkti ,gal žmogui sukti į kairę reikės , o čia nervuotas tipas mirksi šviesomis kurios iššaukia atvirkščia reakcija.

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus