Įspėja dėl KET pokyčių: greitis keliuose mažėja, bet ne visiems

Nuo šiandien šalies keliuose įsigalioja Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai, dėl kurių teks važiuoti lėčiau, tačiau kaip paaiškėjo – ne visiems vairuotojams.

Daugeliui vairuotojų nuo šios dienos, vairuojantiems lengvuosius automobilius ir motociklus, greitis automagistralėse ir greitkeliuose mažinamas iki 110 kilometrų per valandą. Šie apribojimai galios iki kovo pabaigos.

Iki šiol automagistralėse buvo galima važiuoti 130 km/val., o greitkeliuose – 120 km/val. greičiu, tačiau nuo šiandien maksimalus greitis šiuose keliuose mažėja iki 110 km/val.

Kituose keliuose greitis nesikeičia: keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.

Išimtis – „klevo lapai“

Daugeliui vairuotojų greitis nors ir mažėja, tačiau pradedantieji vairuotojai nuo šiol galės važiuoti greičiau nei įprastai.

Nuo lapkričio 1 d. įsigalioja Vyriausybės patvirtinti pakeitimai, pagal kuriuos pradedantieji vairuotojai, besimokantys vairuoti arba laikantys praktinį vairavimo egzaminą asmenys automagistralėse galės važiuoti ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu, o greitkeliuose – ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu.

Keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 80 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu.

Šie pokyčiai taip pat galioja autobusų, įskaitant mokyklinius, vairuotojams.

Žieminės bei dygliuotos padangos

Taip pat KET numato, kad nuo šiandien galima naudoti dygliuotas padangas. Tačiau, naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina priklijuoti apie tai informuojantį skiriamąjį ženklą.

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus