Įspėja dėl pavasario pavojų kelyje – kainuoja brangiai, bet galima išvengti

Šiltuoju metų laiku automobilių vairuotojams gatvėmis tenka dalytis su dviratininkais, motociklininkais, motorolerių savininkais. Didesnis eismo dalyvių skaičius nulemia ir didesnę riziką – automobilių vairuotojams kartais gali būti sunku pastebėti palyginti mažas ir manevringas transporto priemones, o pastarųjų vairuotojams po „žiemos miego“ dar tenka gaivinti primirštus įgūdžius.

„Auksinė taisyklė tiek vieniems, tiek ir kitiems – atidumas, saugaus atstumo ir greičio laikymasis. Nors šiuos principus visi prisimename šaltuoju metų laiku, jie aktualūs ir vasarą, kai dažnas atsipalaiduoja ir akceleratoriaus pedalą smarkiau spusteli netgi nejučia – tokia būna natūrali vairuotojo reakcija į palankias eismo sąlygas.

Visgi kelyje svarbu išlikti budriems, kad neliktų nepastebėtos kitos transporto priemonės“, – patarė Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas.

Draudikų sukauptais duomenimis, vienam automobiliui susidūrus su kitu automobiliu ar motociklu transporto priemonių vairuotojų patiriama žala vidutiniškai siekia apie 950 eurų. Prie jos dar prisideda sujaukti planai, kai transporto priemonę ilgesniam ar trumpesniam laikui tenka patikėti remonto specialistams.

Kitos rizikos: duobės, saulė ir… maži akmenukai

Pavasario ir vasaros sezoną vairuotojus gatvėse bei keliuose pasitinka ir akinanti saulė, ne visur užlopytos duobės ir priekinio stiklo įdaužomis grasinantys akmenukai. Tačiau išvengti jų sukeliamų nemalonumų arba bent jau smarkiai sumažinti riziką gali padėti keli paprasti patarimai.

Nors duobės eismo sąlygas keliuose dažniau kartina ankstyvą pavasarį, jų pasitaiko net ir artėjant birželiui. Nespėjus apvažiuoti didesnės duobės, apgadinami ratlankiai, padangos, o staigus manevras, nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms, gali baigtis ir susidūrimu su kita transporto priemone.

M. Balinskas skaičiuoja, kad, neišvengus duobės ir pažeidus padangą ar ratlankį, vidutinė žala gali siekti apie 180 eurų. Norint išvengti šių nuostolių rekomenduojama atidžiai stebėti kelio dangos būklę ir laikytis saugaus greičio.

Tiesa, tinkamai pasirinktas greitis ir atidžiai įvertinta kelio dangos būklė padeda išvengti ir kitos rizikos. Kuo smarkiau vairuotojas spaudžia greičio pedalą, tuo didesnė tikimybė, kad iš po automobilio ratų išlėks akmenukas, galintis įdaužti priekinį stiklą. Pavasarį ir vasarą su šia problema susiduria dažnas automobilio savininkas – stiklo įdauža jo piniginę gali paploninti apie 250 eurų.

„Šie keli pavyzdžiai ir patarimai įrodo saugaus eismo principų universalumą. Jie aktualūs visais metų laikais ir padeda išvengti pačių įvairiausių rizikų – nuo susidūrimo su kita transporto priemone iki duobėje prakirstos padangos ar stiklą pažeidžiančio akmenuko.

Tiesa, vasariškomis dienomis į naudingų patarimų sąrašą būtina įtraukti ir akinius nuo saulės, apsaugančius nuo akinančių spindulių ir taip leidžiančius kelyje pastebėti kiekvieną smulkmeną“, – sakė M. Balinskas.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus