Įspėja neapsigauti: ką reikia žinoti apie naująjį greičio matuoklį?

Antradienį Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvės sankryžoje išdygo naujas greičio matuoklis.

Vairuotojams šis įrenginys jau pažįstamas iš anksčiau – šis įrenginys praėjusį rudenį buvo įrengtas kitoje Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvės sankryžos vietoje.

Būtent dėl to vairuotojams derėtų neapsigauti, nes matuoklis pradėjo fiksuoti eismo dalyvius važiuojančius nuo Edukologijos universiteto žiedo, kai anksčiau fiksavo važiuojančius priešinga kryptimi.

Dėl to pakeista informacinio kelio ženklo vieta, informuojanti apie greičio matuoklį kelyje.

Šiuo metu įrenginys įrengtas kelio skiriamojoje juostoje.

Kuo šis greičio matuoklis išsiskiria iš kitų? Visų pirma, tai labiau ne greičio matuoklis, o daugiafunkcinis eismo priežiūros įrenginys, nes vienu metu:

  • fiksuojamas visų transporto priemonių greitis;
  • fiksuojami važiuojantys A juosta;
  • fiksuojami pažeidėjai, kirtę sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui.

Įrenginys taip pat tikrina transporto priemonių draudimo bei techninės apžiūros galiojimo laiką, praneša policijai apie ieškomus automobilius, pateikia filmuotą medžiagą ar net transliuoja vaizdą tiesiogiai.

Konstitucijos pr. eismas intensyvus ir automobiliai dažnai važiuoja greta vienas kito. Tačiau net ir tuo atveju, jei abi transporto priemonės viršys greitį – aparatas spės užfiksuoti abiejų pažeidimus.

Bandomuoju laikotarpiu greitį viršijančių vairuotojų nepritrūko, o rekordininkas leistiną greitį viršijo daugiau nei dvigubai – skriejo net 142 km/val. greičiu.

Matuoklis fiksuoja net iki 300 km/val. siekiantį greitį.

Vairuotojų portalas autobanas.lt primena, jog Konstitucijos pr. leistinas 50 km/val. greitis.

Naujienos iš interneto

Komentuoti

Skaityti komentarus