Įspėja vairuotojus: policija ruošia pluoštą laiškų, gausite – neteksite teisių

Lietuvos policija, kovodama prieš Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus, griebiasi naujos taktikos – vis dažniau panaudojama praktika pažeidėjus fiksuoti vaizdo kameromis.

Filmuoja ne tik patys pareigūnai – pavyzdžiui, Tauragės policija pradėjo naudotis miesto vaizdo stebėjimo kameromis, o naujausias atvejis – policija griebtis vaizdo kamerų ragina ir pilietiškus asmenis.

Kaip praneša policija, užfiksavus pažeidimus ne vairuotojo akivaizdoje, nuobaudos bus siunčiamos paštu. Kad teisės vairuoti jau nebeturi, vairuotojas gali sužinoti tik gavus laišką, o tokie laiškai artimiausiu metu gali pasiekti ne vieną vairuotoją.

Ateinančią savaitę – sustiprinti reidai

Imtis tokių priemonių verčia tragiška situacija gatvėse.

„Vairuotojų neatidus, nedrausmingas transporto priemonių vairavimas, pareigų pėstiesiems nevykdymas daro įtaką itin skaudiems eismo įvykiams“, – informuoja Kelių policijos pareigūnai.

Policija itin prastą situaciją išskiria pėsčiųjų perėjose, dėl ko ketina griežtai bausti vairuotojus.

Ateinančią savaitę prie pėsčiųjų perėjų policija vykdys sustiprintą eismo kontrolę – naudos turimą ir stacionarią, ir mobiliąją vaizdo fiksavimo įrangą, baus vairuotojus, kurie nepraleidžia pėsčiųjų.

Prieš piktybiškus vairuotojus pareigūnai kviečia prisijungti ir pilietiškus asmenis – fiksuoti itin įžūlius pėsčiųjų nepraleidimo pėsčiųjų perėjose atvejus, perduodant juos policijai internetu, naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema ePolicija.lt.

Bauda ir teisių atėmimas

Bausti policija vairuotojus žada negailestingai: už nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją bus skiriama bauda nuo 60 iki 90 eurų.

Jei piniginė bauda gali ir nepasirodyti bauginančiai, pareigūnai numatę ir griežtesnes sankcijas: nepraleidus pėsčiojo gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Reikia atkreipti dėmesį, kad teisės vairuoti atėmimas tik gali būti skiriamas – viskas priklausys nuo pareigūno, ar pastarasis norės atimti vairuotojui teisę vairuoti ar ne.

Visgi vargu tikėtis, jog viskas priklausys tik nuo pareigūno malonės – remiantis praktika, bus vertinama, ar vairuotojas turi prieš tai galiojančių nuobaudų, ar tai yra pirmas tokio pobūdžio pažeidimas ir pan.

Policija taip pat įspėja, jog tai nėra vien tik vairuotojų gąsdinimas, esą situacija pėsčiųjų perėjose išties prasta: šiais metais žuvo jau 19 pėsčiųjų, pėsčiųjų perėjose įvyko 91 eismo įvykis, o 8 žmonės žuvo partrenkti būtent pėsčiųjų perėjose.

Atsižvelgiant, kad policiją į pagalbą kviečiasi pilietiškus asmenis, nemažai vairuotojų jau artimiausiu metu turėtų sulaukti policijos laiškų, jei niekaip nepakeis savo vairavimo įpročių pažeidžiant KET reikalavimus.

Kameros fiksuoja net menkiausius pažeidimus

Kalbant apie policijos taktiką filmuoti pažeidėjus vaizdo kameromis, tokia praktika pastaruoju metu naudojama vis dažniau.

Kauno policija, vykdydama prevencines priemones, jau kurį laiką naudoja vaizdo stebėjimo kameras. Užuot gatvėje pastatę pareigūną ar patrulių automobilį – pastato kamerą.

Vairuotojai kameros nepastebi arba tiesiog neatkreipia dėmesio, o tuomet ir atsiskleidžia visu gražumu darydami KET pažeidimus.

Pavyzdžiui, kamera, esanti ant Sukilėlių pr. tilto, mažiau nei per pusvalandį užfiksavo beveik 30 įvairių pažeidimų, tokių kaip:

 • 11 vairuotojų nesegėjo saugos diržo;
 • 9 vairuotojai naudojosi mobiliaisiais telefonais;
 • 5 nerodė posūkio signalo;
 • 1 vairuotojas pro langą šiukšlino.

Užfiksavus šiuos pažeidimus, policija nuobaudas išsiuntė transporto priemonių savininkams paštu.

Tauragės policija ėmėsi dar kitokios taktikos – KET pažeidėjus ėmėsi fiksuoti miesto vaizdo stebėjimo kameromis.

Tiesa, kiek veiksminga ši priemonė, kalbėti anksti – tokios praktikos Tauragės pareigūnai ėmėsi tik šią savaitę.

Naujienos iš interneto

1 Comment

Komentuoti
 1. Nijolė
  29 gegužės, 23:24 Nijolė

  O kodėl pėsčiųjų niekas nebaudžia jie tiesiog šoka po ratais ,automobilį sustabdyti sunkiau negu piesčiajam sustoti

  Atsakyti į šį komentarą

Komentuoti

Skaityti komentarus